משה לוי. צילום: שרון צור

מערכת הבחירות בעפולה עדיין לא נפתחה באופן רשמי, אך לסגן ראש העירייה משה לוי ברור מאוד מי יהיה ראש העירייה הבא. "מירון ינצח - עם כ־70 אחוזי תמיכה", העריך השבוע לוי.

"מה שאיציק עשה בארבע השנים האחרונות לא עשו בעפולה עשרות שנים. הציבור באופן כללי יודע איפה האמת. ביום הבוחר, הציבור יעריך את העשייה שהתרחשה בעיר. אנחנו עובדים קשה ובכלל לא שאננים. גם כשהניצחון מונח בכיס, עדיין צריך להשיג אותו. הציון שאני נותן לעירייה על ארבע השנים האחרונות הוא 8 פלוס. אילו הצלחנו לחשוף את כל העשייה שלנו לכלל תושבי העיר - הייתי נותן לנו ציון 10, אבל יש כאלה שלא מרוצים מהתפקוד שלנו, וזה רק מפני שהם לא יודעים מה באמת עשינו".

סגן ראש העירייה הוא פוליטיקאי ותיק, שמכיר היטב את המפה הפוליטית המקומית, ולכן להערכתו כלל לא בטוח שיהיו הרבה מועמדים לראשות העיר. "כל מי שחושב שהוא יכול להציע יותר ויש לו קבלות - שיתמודד. אני לא חושב שיש בעיר מתמודדים ברמה של מירון", אמר לוי. "בחודשים הקרובים, כשיהיו כבר סקרים וכל אחד יראה איפה הוא נמצא ומה ההפרשים בינו לבין השאר - אז נראה מי יתמודד עד הסוף. עצם ההכרזה על מועמדות לא אומרת שבסופו של דבר אותו אדם יתמודד".

אחד הדברים המסקרנים לקראת הבחירות הוא הרכב הרשימות. לוי הוא מספר שתיים בסיעה של מירון. האם יהיה מספר שתיים גם בבחירות הבאות? לוי בתשובה מפתיעה: "אני צריך לעבוד קשה כדי להיות מספר שתיים. יש לי תחרות. הבעיה הכי גדולה זה מול מי אני מתחרה. כרגע אני לא יודע. כשיודעים, יותר קל להתמודד. אין לי הבטחה להיות מספר 2 או 3 וגם לא ביקשתי הבטחה. כשנגיע לקטע של השיבוצים, אגיד מה אני רוצה. כרגע אני בתחום העשייה".

שתי סוגיות מעסיקות בימים אלה את רוב הציבור בעפולה. האחת - האם אירוע 'שבָּתַּרבּוּת' הפר את הסטטוס־קוו הדתי בעיר, והשנייה - הייאוש לנוכח הפקקים בכבישי העיר. לוי השיב לשתי הסוגיות. "אין שום כוונה לשבור את הסטטוס־קוו. כל מה שנעשה באירוע 'שבתרבות', כמו הפעלת המקום, נעשה על פי ההלכה. אין חילול שבת", הבהיר. "לפני ההחלטה לקיים את האירועים האלה היתה התייעצות עם רבנים, והם אישרו. רבנים לא היו נותנים יד לחילול שבת".

בקשר לפקקים אמר לוי: "אנחנו בונים תוכנית שאמורה להקל על העומס בכבישים, גם בכניסה לעיר וגם במרכז העיר. נפתח עוד דרכי גישה לרובע ולמרכז העיר. צריך גם לזכור שהכשרנו כמות גדולה של חניונים בארבע השנים האחרונות. יחד עם זאת, לכל ברכה יש מחיר. המחיר של ברכת הקידמה והרווחה זה הפקקים. היום כמעט כל משפחה מחזיקה יותר מרכב אחד".