יוסי לוי. צילום: שרון צור

חבר מועצת העיר עפולה לשעבר, יוסי לוי (61), המכהן היום כעוזר ראש עיריית עפולה יצחק מירון בודק בימים אלה את האפשרות שיתמודד בבחירות 2018 על מקום במועצת העיר. לוי נבחר בעבר שלוש פעמים ברציפות למועצת העיר. לפני ארבע שנים נבחר בפעם הרביעית, אך התפטר ממועצת העיר על מנת לפנות את המקום לחברו לסיעת 'העפולאים' ראובן יוקלר.
"אני בשלב הזה בודק את השטח אם בכלל רוצים אותי בחזרה בפוליטיקה ואם יש לי אפשרות לקבל כוח פוליטי משמעותי. אני גם בודק מי האנשים שרוצים להתחבר אליי", אמר השבוע לוי שבשנים האחרונות התרכז יותר בפעילות עמותת 'פת חנה' אותה הוא מנהל.
בשבועות האחרונים גיבש לוי את ההחלטה לנסות לחזור לאחר שהבין כי רק כחבר מועצה יוכל להשפיע בנושאים החשובים לו – רווחה, חינוך וחברה. "רק כחבר מועצה אני יוכל לקדם את הנושאים הקרובים אליי. האמת שגם ראש העירייה יצחק מירון היה רוצה לראות אותי במועצה", אמר לוי.
לוי הוא פעיל ליכוד ידוע שמקורב להרבה שרים וחברי כנסת של תנועת השלטון, אך אין בכוונתו להתמודד על מקום במועצת העיר תחת סניף הליכוד בעפולה. "אני לא מצטרף לליכוד. כבר דיברתי עם בכירים בליכוד ובמידה ואחליט להתמודד יש לי אישור לרוץ ברשימה עצמאית. אני לא פוסל אפשרות אחרי הבחירות להתחבר לליכוד", אמר לוי.