חנה לוי-אטלי. "אנהיג מדיניות אחרת" (צילום: שרון צור)

חברת המועצה המקומית כפר תבור, חנה לוי-אטלי, תתמודד על ראשות המועצה בבחירות שיתקיימו בסוף אוקטובר 2018. אטלי מכהנת במועצה כבר שנים אחדות ונחשבת לאופוזיציה של ראש המועצה המכהן, יוסי דולה, שהודיע כי בתום חמש קדנציות רצופות יפרוש מהתפקיד.

"לא מגיעים למועמדות לראשות המועצה ביום בהיר אחד, זה נדבך על נדבך ותהליך שמתבשל", הסבירה לוי-אטלי מדוע בחרה להתמודד על ראשות המועצה שבע שנים אחרי שעברה להתגורר במקום. "יש לי ילדה עם צרכים מיוחדים והיה ברור לי שאעשה הכל כדי לעזור לה. לכן עברנו כל המשפחה לכפר תבור, כדי שיהיה לה קל יותר להגיע לנווה איתן, המקום שבו למדה. השנה הראשונה לא היתה קלה בכלל; מיד הבחנתי שהילדים שהגיעו למוסד מבחוץ הם אאוטסיידרים, ובתי סבלה מאוד. החלטתי ליזום ולהקים פעילות קהילתית לילדים עם צרכים מיוחדים, אבל לא היה לי שום מענה, בכל מקום נדחיתי. אז הבטחתי לעצמי, לבתי ולעוד אלפי ילדים שיום אחד אנהיג מדיניות חברתית אחרת. באתי לשנות ולבנות יישוב שמבין ומכיר בעובדה שכפר תבור השתנתה".

לוי-אטלי (54), ילידת ירושלים, נשואה פלוס ארבעה, עבדה 12 שנה במשרדי הממשלה, בין היתר כמזכירת ועדת המנכ"לים, השתתפה בשיחות השלום בקהיר ומגדירה אותן כ"אחת מהחוויות הגדולות ביותר שהיו לי". העובדה שלא נולדה וגדלה בכפר תבור לכאורה מקטינה את סיכוייה לנצח בבחירות - ובכל זאת היא מאמינה ביכולתה ונחושה להתמודד. "אין ייצוג לתושבים החדשים, והגיע הזמן לשנות זאת. רוב התושבים פה הם חדשים", ציינה השבוע, "ואני רואה את עצמי כשליחה. אני מקבלת המון פניות, מרגישה שאני מייצגת ציבור גדול ויש לי תמיכה גדולה".

 לפני כחודש הצהיר ראש המועצה המכהן יוסי דולה בראיון לעיתון 'ידיעות העמק' כי בבחירות על ראשות המועצה יתמוך בסגנו, עודד הלפרין. לוי-אטלי לא אהבה את ההצהרה הזאת, אבל היא גם לא מתרגשת ממנה. "תפקיד יו"ר האופוזיציה, שאותו אני ממלאת בשנים האחרונות, הוא תפקיד מאתגר. אני מהווה כותל של פניות עבור התושבים - דמות שהיא ציבורית ואישית גם יחד", הדגישה. "כיו"ר אופוזיציה, אני מובילה כבר שנים דעה קצת אחרת ושונה משל ראש המועצה. בישיבות המועצה אני הקול היחידי ששואל שאלות ומביא את קול הציבור, על כל גווניו. אני מביאה עמי ניסיון רב־שנים של עבודה במשרד ראש הממשלה, היכרות עם המגזרים השונים - הממשלתי, הציבורי, הכלכלי והחברתי. הכניסה שלי לחיים פוליטיים החלה בדיוק מהמקומות הללו - הרצון לשנות.

"אני סבורה שהיתרונות שלי - אמהוּת, קריירה ציבורית משמעותית, השכלה רחבה, כוח רצון ויכולת להביא חזון, ושאיפה לשנות ולשפר את השירות לתושב - כל אלה הינם בבחינת שילוב מנצח. אני אביא למועצה אג'נדה וחזון חברתי־קהילתי אחר. אני מאמינה שאוכל לחולל שינוי משמעותי בסדרי העדיפויות בכפר תבור, ויחד נצעיד את המקום לעידן חדש".

ראש המועצה, יוסי דולה, בתגובה: "בכפר תבור יש רגישות לכל דבר והציבור מקבל את הנחוץ לו, בהתאם לבקשותיו. רק השבוע קידמתי מיזם לטובת נשות כפר תבור. אם לתושבים לא טוב בכפר שלנו, איך זה שאנו קולטים כבר למעלה מעשר שנים עשרות משפחות, שמגיעות ליהנות מהשירותים במועצה? יחד עם זאת, העובדה שגם בחרו אותי כמי שאחראי לשירותים האלה חמש פעמים ברציפות, בתוצאות גבוהות ומרשימות ביותר - זה המבחן האמיתי לשביעות רצון התושבים משירותי המועצה. מה שחנה עושה הוא ניסיון לפילוג בין התושבים הוותיקים לחדשים. ככה היא סבורה שתזכה בקולותיהם?".