דוד סויסה (צילום: שרון צור)

 חבר מועצת העיר דוד סויסה עדיין לא החל בהכנות לבחירות הבאות. הוא עדיין בשלב של בדיקות והערכות מצב. על פי גורמים פוליטיים בעיר, הוא עשוי להתמודד בליכוד במטרה לעמוד בראשו, ואילו אחרים טוענים כי שוב ירוץ ברשימה עצמאית. "כרגע אני שוקל מה לעשות. יש  מספר אופציות, אבל עדיין לא קיבלתי החלטה", אמר השבוע.

בבחירות 2013 התמודד סויסה על ראשות העיר, אך הפסיד כבר בסיבוב הראשון. הפעם אין בכוונתו להתמודד, והוא מסביר: "יש סיבות רבות, ובראשן משאבים - אין לי שום כוונה להקים מערכת גיוס כספים מכל מיני גורמים כאלה ואחרים. ואין ספק, להתמודד נגד ראש עיר מכהן זו משימה לא פשוטה, לא רק בעפולה אלא בכלל מדינת ישראל, ויש עוד סיבות כאלה ואחרות".

מאחר שכבר הסיר את מועמדותו, מנתח סויסה את המצב הפוליטי נכון לעכשיו - כעשרה חודשים לפני יום הבוחר. "אני מעריך שיש כמה אנשים ששוקלים אם לרוץ לראשות העיר. שמעתי ששלמה מליחי שוקל לרוץ מטעם תנועת הליכוד, ודוד דואיב גם הצהיר שהוא רוצה לרוץ, ועוד כמה. סביר להניח שהתמונה תתבהר בתקופה הקרובה, אבל אין ספק שההתמודדות תהיה בין אבי אלקבץ ואיציק - שניים שמוכרים בציבור לאורך העשרים השנה האחרונות", אמר. "במצב הדברים ואל מול העובדות הקיימות, אין לי ספק שמירון ינצח בבחירות. אני לא עוסק בסיכויים ובאחוזים, כבודו של כל אחד מהמתמודדים במקומו מונח, אבל אני חושב שיש לנו ראש עיר מצוין, שמקדם את העיר לכיוונים הנכונים וצריך לתמוך בו. אני בטוח שבקדנציה הבאה חלק מהמהלכים כבר יבשילו".

כיום שוררת מערכת יחסים טובה בין סויסה למירון, ולכן בבחירות הוא יתמוך בו. "אני מוצא בראש העיר הנוכחי רצון כן ואמיתי לעשות חריש עמוק - לא רק בפיתוח העיר ובצמיחתה, אלא גם בחינוך", אמר סויסה. "אם נעזוב לרגע את ההצהרות ונסתכל על העובדות, נוכל לראות שעפולה נמצאת בצמיחה משמעותית. ראש העיר הנוכחי חתם על הסכם־גג עם המדינה, שיביא את עפולה להיות גורם משמעותי ועיר המטרופולין של הצפון. כבר עתה, עפולה משמשת כמטרופולין במסחר, בתעסוקה והיא תהיה כזאת גם בתחום התחבורה, החינוך ובתחומים נוספים. אני רואה את ההתפתחות, ההשקעה והכספים שנכנסים לעיר, לכן אני לא מוצא לנכון כרגע להתמודד”.