נגה שרון (צילום: שרו צור)

ראש מטה מפלגת 'יש עתיד' בעפולה והפעילה החברתית נגה שרון תתמודד בבחירות 2018 על מקום במועצת העיר. שרון השאפתנית מקווה לייצג את הנשים במועצה הבאה, ואף רואה עצמה כמי שכבר בשלה לכהן בתפקיד משמעותי.

 "אני מחוברת להמון מיזמים חברתיים, עוד הרבה לפני שפרצתי לתודעה הפוליטית, ואני חושבת שהגיע הזמן והעת לייצוג של לפחות חברת מועצת עיר אחת מהמין הנשי. שם אני שואפת להיות, לפחות עד לתפקיד סגנית ראש העיר", אמרה שרון בביטחון.

שרון, עובדת סוציאלית במקור, עבדה בשב"ס, ויזמית של פרויקטים רבים, היא בעלת תואר שני במנהל עסקים ודירקטורית. לפוליטיקה נכנסה ממש במקרה, כאשר עפרה פינקלשטיין, ראש מטה 'יש עתיד' במגדל העמק, איתרה אותה וביקשה ממנה להתנדב למטה.

לטענתה של שרון, יש הרבה מה לעשות לטובת העיר, ולכן בחרה בדרך הפוליטית. "אנשים לא רוצים לאבד את המקום האינטימי שלהם בתוך המטרופולין שעומד לקום כאן", אמרה. "אנחנו עדים לתנופת בנייה, לגורדי שחקים שקמים כאן. אנחנו עדים לזה שכבר לא רואים שמים סביבנו - רק בניינים".

בעיני שרון, אחת התופעות השליליות הבולטות בעפולה היא ההגירה השלילית מן העיר - ואותה היא תרצה לשנות לאחר שתיבחר. כמו כן, בכוונתה לקדם את המין הנשי בעפולה, רווחה, חינוך, בריאות וטיפול באוכלוסיות מיוחדות.

"אני שמחה שיש מתקנים לכלבים, אבל אין בעיר מתקני הנגשה לאוכלוסיות מיוחדות. אני מברכת על כל פרויקט שראש העיר עשה כאן, אבל חסרים לי הרבה דברים כאזרחית, כאשה וכאמא", אמרה.