איתי כהן (צילום: שרון צור)

הפעיל החברתי מעפולה איתי כהן שוקל להתמודד על מקום במועצת העיר. כהן, מתלבט אם ללכת על המהלך בעקבות לחצים גדולים מצד תושבי העיר, שמשוכנעים שהוא זה שיכול לייצג אותם בצורה הטובה ביותר במועצת העיר.

"אין יום שאני לא מקבל פנייה להיכנס לפוליטיקה", אמר כהן, "לוחצים עליי להתמודד למועצת העיר. קשה לי להחליט. זה לא מהלך פשוט".

כהן זוכה לאהדה רבה בציבור העפולאי בעקבות פעולות רבות שעשה במהלך השלוש וחצי שנים האחרונות, כשטיפל בבעיות רבות של תושבים. כהן הפעיל קו ישיר לתושבים ודאג לתווך בינם לבין העירייה עד שהבעיות טופלו. 

כמו כן פועל כהן רבות בנושאי חינוך. מדי שנה לפני פתיחת שנת הלימודים הוא עושה את מבצע 'תיק לכל תלמיד' למען אוכלוסיות מוחלשות.

קרדיט גדול קיבל כהן מתושבים רבים כשהיה בין מנהיגי המחאה בפרשת המכרזים בשכונת מורדות עפולה הצעירה. כהן התראיין באולפני הטלוויזיה והצהיר כי יש לשמור על הזהות היהודית בבירת העמק.

"נבחרי הציבור שיושבים היום במועצת העיר לא עושים מספיק למען התושבים. אנחנו פחות משנה לפני הבחירות ועכשיו אני רואה שחלק מהם נזכרו שיש תושבים לעזור להם", אמר כהן, "לדעתי אסור לאנשי עסקים להיות בפוליטיקה. נבחרי הציבור צריכים להיות אנשים הם רגישות חברתית ולצערי זה לא המצב בעפולה".

בתקופה הקרובה ייבחן כהן את האפשרות להתמודד ותחת איזו סיעה.