ניר חבקין (צילום: שרון צור)

ראש מועצת רמת ישי לשעבר, ניר חבקין, ישוב ויתמודד בבחירות הקרובות על ראשות המועצה. חבקין כיהן בתפקיד בין השנים 2008-1998 והוא ינסה להחליף את ראש המועצה המכהן, עופר בן־אליעזר, שמולו הפסיד בבחירות לפני עשר שנים.

"עופר בן־אליעזר לא מצליח לקדם את ענייני הרשות. אחרי שתי הקדנציות של עופר, הגיע הזמן לאחד כוחות ולהחזיר את התושב לראש סדר העדיפויות", אמר חבקין. "אני קורא לתושבים להצטרף אלי".

לדברי חבקין, מטרתו העיקרית - אם ייבחר - היא להוביל שינוי שיחזיר לרמת ישי את הטוב וה"ביחד" שהיה פעם. כמו כן אמר כי יציב במרכז את הטיפול בפרט, יחזיר את 'נגיש קפה' (מיזם ייחודי של בית קפה נגיש לנכים), יגדיל את ההכנסות מאזור התעשייה המשותף, יבנה תוכנית להשבת הצעירים בעזרת שכונה עתידית שתוקם, ויכין תוכנית מקיפה לגמלאים.

"בקרוב תוצג תוכנית מוסדרת בכל הקשור לחיי התושבים - נושאי חינוך, ניהול היישוב וחזותו, תחבורה ותעבורה", הוסיף חבקין. "אחזיר לכאן פרויקטים קהילתיים. גם כשלא הייתי בפוליטיקה, תמיד עזרתי לתושבים. לאחרונה הרגשתי שאני חייב לחזור לממש את התוכניות לקידום היישוב. חבל שצעירים עוזבים את רמת ישי ובאים תושבי חוץ במקומם".

בשמונה השנים האחרונות עבד חבקין בעיריית מגדל העמק כמנהל אגף שפ"ע וכיום הוא משמש כמזכיר היישוב אחוזת ברק, במועצה האזורית עמק יזרעאל.

ראש המועצה עופר בן־אליעזר מסר בתגובה: "עם עובדות לא מתווכחים. לפני תשע שנים ירשתי מניר חבקין מועצה מקומית על סף ריסוק כלכלי. כיום המועצה בראשותי משגשגת בכל תחומי החיים - חינוך, תרבות, בילויים, מסחר, ספורט, תשתיות ועוד, והיישוב הפך למבוקש בקרב תושבי הצפון ובפרט זוגות צעירים. המשובים שאני מקבל מתושבי רמת ישי על תנופת הפיתוח ביישוב ועל ניהולו נותנים לי רוח גבּית להמשיך ולהוביל את המועצה גם בקדנציה הבאה. אין לי ספק שהתושבים יידעו לעשות את הבחירה הנכונה ביום הבוחר".