המשרד לשוויון חברתי דירג את מגדל העמק כעיר מובילה בתחום הטיפול באזרחים ותיקים. במכתב שנשלח לראש העיר אלי ברדה צוין כי מגדל העמק מנצלת באופן מקסימלי וראוי לציון את המשאבים והתוכניות שהמשרד לשוויון חברתי מעמיד לרשותה בתחום הטיפול באזרחים ותיקים. עוד צוין במכתב כי העשייה העירונית הענפה והמגוונת נעשית במסירות ובמקצועיות. על הצלחה הזו חתומים יועץ ראש העיר מומי בן סימון ומנהלת המדור לאזרחים ותיקים ברכה בן סדון.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

במגדל העמק חיים כיום למעלה מ-4,000 אזרחים וותיקים המהווים 14% מכלל תושבי הרשות (למעלה מהממוצע הארצי) ובתוך עשור צפוי מספרם לגדול משמעותית. תוחלת החיים עולה ובמגדל העמק נערכים בהתאם במטרה לאפשר לכל אזרח ותיק, להזדקן בכבוד ולדאוג לשיפור באיכות חייו.

דורון אלחרר, סגן ראש העיר והממונה על הרווחה אמר: "עד שנת 2030 אוכלוסיית הוותיקים תכפיל את עצמה. גידול האוכלוסייה מצריך היערכות של שירותי העירייה והתאמת הטיפול, הרחבת השירותים והמענים לטובת אוכלוסייה זו".

מומי בן סימון, מנהל האגף לשירותים חברתיים והממונה על תחום הוותיקים בישוב הוסיף: "גיל הזקנה מתפרס כיום על פני 30 שנה. טווח רחב זה מחייב את כלל המערכות להתייחסות מקיפה ומערכתית בטיפול באזרח הוותיק בכל תחומי חייו. בשנים האחרונות, העשייה המכוונת לאזרחים הוותיקים התרחבה בצורה משמעותית".

ברכה בן סדון, מנהלת המדור לאזרחים ותיקים סיכמה: "במשך שנים רבות נקשר שמם של הותיקים לתחומי הרווחה והבריאות למרות שרק 20% מהם נזקקים לשירותים אלו בפועל. תפיסת שירות חדשה ברשות אותה אנחנו מובילים מכוונת לשנות את תפיסת האזרח הותיק ואופן הטיפול בו. ההתייחסות לאזרח הוותיק משתנה. מנטל- לנכס! והתאמת המענים ברשות באופן בו הותיקים יחוו את סביבתם כסביבה ידידותית גיל".