מציגים את המיזם (צילום: קובי קונאקס)

קבוצת בני נוער, יהודים וערבים, ממרכז היזמות יוניסטרים בנצרת עילית הפועל בתמיכת ה-USAID והרשות המקומית, מפתחים סטארט אפ בדמות תא נייד, עשוי מבד, מתקפל וקל לנשיאה המאפשר החלפת בגדים בכל מקום וכל זמן, המיועד במיוחד לשימוש בחופים ובבריכות. 

את הסטארט אפ הייחודי הציגו החניכים בפני ועדת השקעות המורכבת ממנהלים בכירים במשק. הוועדה התקיימה במשרדי סיטי בת"א, במטרה לבחון תמיכה כספית במיזמים שמפתחים בני הנוער כחלק מפעילת העמותה.

לאחר שסקרו את המיזמים העסקיים שהוצגו בפניהם, החליטו חברי ועדת ההשקעות לחלק את ההשקעה בין הקבוצות שמיזמיהם היו החדשניים, המקוריים ובעלי הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה בשוק. קבוצת בני הנוער מנצרת עילית קיבלה מענק כספי מכובד שיסייע לה בהמשך פיתוח המוצר.

ההצגה בפני הוועדה מהווה חלק מתכנית יוניסטרים במסגרתה בני הנוער מקימים חברת סטארט אפ הלכה למעשה ועוברים את כל השלבים בדרך בדומה לחברת סטארט אפ אמיתית כולל גיוס הון לפיתוח המיזם.

"מרגש לראות כי אנשי עסקים בכירים ביותר, מנכ"לים של חברות, בעלים של קרנות ובכירים בבנקים מעריכים את הרמה המקצועית של בני הנוער ושל הסטארט אפים שהם מפתחים ורואים בהם פוטנציאל עצום", אמרה מנכ"לית העמותה בת שבע משה.

יוניסטרים עובדת בשיתוף פעולה עם הסוכנות לפיתוח בינלאומי של ארה"ב (USAID) לקידום ערכים של הכלה, גיוון ופתרון קונפליקטים. בתכנית יוניסטרים "מכשירים היום את מנהיגי העתיד" הנתמכת ע"י הUSAID-  פועלים זה לצד זה בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל – יהודים, חילונים דתיים וחרדים, ערבים דרוזים ובדואים.

עמותת יוניסטרים פועלת בשותפות אסטרטגית עם פדרציית לוס אנג'לס במטרה להוביל לשינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים ליזמות עסקית וחברתית. יוניסטרים הוקמה מתוך מטרה להעניק לנוער ולצעירים שגדלו בפריפריה החברתית והגאוגרפית את הכלים לקבוע את עתידם בעצמם.