מזל טוב (צילום: עיריית מגדל העמק)

אתם אוהבים שחוגגים לכם יום הולדת? סביר להניח שרובכם תענו על השאלה הזאת ב"כן" גדול. אך מסתבר שלא כולם זוכים לחגוג יום הולדת מדי שנה ואפילו לא זוכים לכך במשך שנים ארוכות.

שיחת חולין שקיימה מנהלת היחידה להתנדבות בעיריית מגדל העמק, אילנה פרץ-עייש, עם תושב העיר מטופל של אגף הרווחה, הציפה את הנושא והביאה ליוזמה מרגשת.

"הצורך בחגיגת ימי הולדת לאנשים בודדים עלה כאשר לאחרונה שוחחתי עם איש מקסים שאמר לי שהיום יש לו יום הולדת", משחזרת פרץ-עייש את השיחה הראשונה שהביאה ליוזמה המרגשת והוסיפה: "שאלתי אותו איך הוא חוגג את יום הולדתו? הוא השיב ש'אין מי שיחגוג לו'. מיד הבנתי שיש להתגייס למענו ולמען רבים כמוהו, שאין מי שיחגוג איתם ועבורם והבטחתי לו שבשנה הבאה נחגוג לו יום הולדת".

הכל מוכן לחגיגה (צילום: עיריית מגדל העמק)

מיד לאחר השיחה פנתה פרץ-עייש למנהלת בית ספר 'אורט פסגות', רבקה אלימלך, ולמנהלת היחידה לקידום נוער, שירן מזרחי, שגייסו את תלמידיהן ויחד החליטו להפיק אחת לחודש יום הולדת לאנשים שאין להם רשת משפחתית או מערכת חברתית תומכת.

מאז אותה שיחה הצליחו השותפים להפיק מספר ימי הולדת שהאחרונה שבהם הייתה לכבודה של תושבת העיר בת 49. צוות משותף של היחידה להתנדבות, בי"ס פסגות וקידום נוער הגיעו לביתה של ר.א עם מצב רוח, מערכת מוזיקה, בלונים, זר פרחים ענק תרומת בית העסק 'פרחי לילך', מתנה תרומת בית עסק 'מקסטוק' ועוגת יום הולדת שנאפתה על ידי תלמידי מגמת בישול ואפייה של בית הספר 'אורט פסגות'.

כלת השמחה התרגשה מאוד הודתה לאורחים על המחווה המרגשת. "עשיתם לי את היום. לא זכיתי הרבה זמן לאושר כזה. עשיתם לי טוב ממש על הלב", אמרה.

 מיד שסיימו את ההפקה החלו השותפים להתכונן להפקה הבאה אותה יחגגו לאותו אדם שבזכותו החליטו להרים את המיזם המבורך. "נקיים לו יום הולדת שתשמח אותו ולא נשכח לומר לו תודה על כך שאפילו בלי להתכוון הציף את הנושא ובזכותו אנחנו יכולים לעשות טוב לעוד אנשים", סיכמה פרץ-עייש.