פרופ' יוסי כץ. בא מאהבה לגליל (צילום:טל שחר)

פרופ' יוסי כץ חתן פרס ישראל, מרצה באוניברסיטת בר אילן, ראש הקתדרה ללימודי תולדות הקרן הקיימת לישראל וראש ההוצאה לאור של הוצאת הספרים באוניברסיטת בר אילן, הצטרף לוועד המנהל של הארגון האזרחי-חברתי 'לב בגליל', בראשות אופיר שיק, שבין מטרותיו העיקריות השמת הגליל במרכז.

פרופ' כץ נשוי לרותי, אב לשבעה, סב ל-27 נכדים כן ירבו, היה ממייסדי היישוב אפרת ביהודה ושומרון. "כל עם ישראל נמצא בגליל. באנו לכאן מאפרת כי רצינו מאוד להיות חלק מחוויית הביחד", הסביר פרופ' כץ והדגיש: "הצטרפתי ל'לב בגליל' כי אני רואה את האש בעיניים, אני אוהב את זה, האש הזו היא ערכים, אידיאולוגיה, זו חבורה נהדרת המוותרת על מנעמי עשיית תארים ופועלת לקידום ערכים".

פרופ' כץ המוסיף כי משמעות ההצטרפות לארגון 'לב בגליל' היא פשוטה: ''אני מבקש לנצל את כל היתרונות היחסיים שצברתי בחיי מבחינת ניסיון בתחומים שונים, בתחומים המקצועיים, החברתיים, הציבוריים, הכלכליים, כדי לקדם את מטרות הארגון. לא מזמן פרסמתי מאמר שכותרתו: 'כאן חיים פחות', תוחלת החיים של תושב בגליל היא קטנה בארבע שנים מתוחלת החיים של תושב המרכז. כולנו נפגעים ממצב זה, השאלה היא מה אנו עושים כדי לסגור את הפערים האלה".

פרופ' כץ סבור כי עם הצטרפותו לוועד המנהל הוא יפעל בדחיפות לטפל בסוגיות הבוערות מבחינתו, ''כל התפקיד שלי הוא התנדבותי במלא מובן המילה. הנושאים הדורשים התייחסות מהירה הם: חיזוק הפקטורים שיימשכו אוכלוסיה מהמרכז להגיע לגליל. כדי למשוך את האוכלוסייה צריך הרי מקומות עבודה, פיתויים תרבותיים, חינוכיים, השכלתיים ברמה הגבוהה ביותר".

אופיר שיק, מנכ''ל ארגון 'לב בגליל' אמר: ''לכבוד לארגון 'לב בגליל' ולתושבי הגליל והצפון שאישיות כמו פרופ' יוסי כץ הצטרפה לוועד המנהל. פרופ' כץ מביא עמו חזון, אמונה, ערכים, ניסיון רב ובעיקר אהבה לגליל ולצפון''.