"תלמידה מצטיינת שמאירה את הסביבה". טאובר (צילום: אלבום פרטי)

'שוקולד ממולא תות', סיפורה של תמר טאובר תלמידת כיתה ו' ממגדל העמק, זכה בתחרות הסיפורים הארצית של רשת החינוך הממלכתי־דתי 'מרוץ הצבי'. בתחרות המחולקת לשני מסלולים - כיתות ב'-ג' וד'-ו' - השתתפו 110 תלמידים ששלחו סיפורים מכל רחבי הארץ.

בטקס שנערך ביד בן צבי בירושלים לפני כשבוע, הגיעה טאובר מלווה בבני משפחתה, והוזמנה לבמה יחד עם עוד שישה זוכים לקבלת תעודת ההוקרה.

בית ספרה של טאובר, חב"ד בנות, שלח לתחרות סיפור נוסף של אחד התלמידים בשם 'חיה מושקא' - אולם רק 'שוקולד ממולא תות' הגיע לשלב הגמר. את שני הסיפורים הגישה מחנכת הכיתה פייגי בורגן, שאותם בחרה מתוך שלל סיפורים של תלמידים שביקשו להשתתף בתחרות.

"תמר ילדה בעלת אישיות בוגרת במיוחד", מספרת בורגן השבוע. "היא מוכשרת במגוון תחומים וביניהם כתיבה, עיבוד טקסטים וסיפורים. היא מקרינה עדינות וביטחון פנימי - תלמידה מצטיינת שמאירה את הסביבה ומהווה דוגמה אישית לחברותיה".

הוריה של טאובר תומכים ומתרגשים מן ההישג של בתם. “מגיל צעיר תמר מאוד אוהבת לקרוא ספרים וסיפורים", מוסיפה אמה איילת. "היא קוראת וכותבת הרבה, יודעת להתבטא ויש לה את היכולת לחבר בין רגש לכתיבה. אנחנו שמחים וגאים על שקיבלה חיזוק לכשרונותיה וגם היא מקווה להמשיך ולהצליח בכך".

זו השנה השנייה ברציפות שתלמידי מגדל העמק מגיעים לשלב הגמר בתחרות. בשנה שעברה היה זה דוד אלקנה כ"ץ מבית הספר 'האר"י', שכתב סיפור אישי על הרב הראשי לישראל, הרב שלמה גורן, שכיהן בתפקיד לפני כ־50 שנה בעת שחרור ירושלים.