ריקי מעוז (צילום: נב''ס)

היא אוהבת את תלמידיה ותלמידותיה כאילו היו ילדיה, מסירותה לחינוך דור האדריכלים ומעצבי הפנים הבא עצומה. בכל יום מגיעה ריקי מעוז מתמרת למכללת נצרת עילית-יזרעאל, חדורת שליחות ואחריות. הסטודנטים לעיצוב פנים לאדריכלות ועיצוב פנים זוכים לחום, אהבה ומעטפת מחד, ומאידך לדרישות מקצועיות בלתי מתפשרות.

מעוז בת העמק שנולדה בקיבוץ עברון, בגיל ארבע הגיעה לנהלל, שם עברו ימיה ושנותיה. עד נישואיה והמעבר לייסוד היישוב תמרת, היא ללא ספק אישה פורצת דרך ודמות משמעותית מעוררת השראה..

הוריה הם אנשי חינוך וחלומם היה שבתם תהיה מחנכת, שתעסוק בעיצוב הדור הבא המתהווה בארץ החדשה. אך למעוז היו חלומות משל עצמה, לאחר שירות צבאי בחיל האוויר החליטה להתחיל לימודיה בטכניון במקצוע האדריכלות.

לצד עבודתה במכללה כמרצה ומרכזת המגמה מעוז עבדה במקביל כאדריכלית הוועדה לתכנון ובנייה במוא''ז גלבוע ובעיריית בית שאן הייתה מהנדסת הוועדה לתכנון ובנייה, שם זכתה להערכה רבה על מקצועיותה.

מעוז מספרת כי היא לא תכננה להישאב אל עולם ההוראה למשך תקופת זמן ארוכה כל כך, אך כנראה שנושא השליחות והאתגר עובר בד.נ.א. ''כשהגעתי למכללה לפני 18 שנים, היו במגמה מספר בנים, כיום ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה יש ביקוש ויוקרה", סיפרה, "ראשית אתה מקבל תעודה של הנדסאי אדריכלות ומעצב פנים. התעודה הזו מקנה לסטודנטים אפשרות לחתום על בניין עד ארבע קומות, ובנוסף יש כאן שני מקצועות".

ריקי מעוז ועבודות גמר של סטודנטים במכללה (צילום: נב''ס)

כיום מגמת אדריכלות ועיצוב פנים הינה אחת המגמות הגדולות של המכללה, לימודי בוקר וגם לימודי ערב. ''העבודה מאוד קשה. למי שיש תשוקה, רצון, להט, ויצירתיות, הלימודים האלה מאתגרים וכל מי שמסמן לעצמו יעד יכול להצליח", אמרה.

אחוזי ההצלחה במגמת אדריכלות ועיצוב פנים עברו כבר מזמן מרף טוב מאוד לרף מעולה, עם השנים קיבלה מעוז החלטות, ואחת מהן הייתה לה למוטו: כל אחד יכול.

''אני מאמינה בזה, גם מי שמרגיש שבתיכון היה חלש, חסר ביטחון, מודעות נמוכה, מקבל כאן חיזוקים, בראש ובראשונה להאמין ביכולתם, ולהדגיש כי ממתינה להם עבודה קשה, אני מבטיחה למי שיעבוד קשה שגם יצליח'', אמרה.