שישה חיילים מהעמק, שניים מיקנעם עלית, שניים מנצרת עילית, אחת מעפולה ואחד מהושעיה, נמנים השנה עם 120 החיילים והחיילות המצטיינים, שיזכו לקבל ביום העצמאות את התעודה על הצטיינותם מידי נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בטקס המסורתי שייערך בבית הנשיא.

לוחם בולט

סמ"ר מיכאל קיסליס מתגורר כיום בעפולה ועלה ארצה בתכנית נעל"ה, מאוקראינה לפני כ-10 שנים. הוא התגייס לחיל ההנדסה הקרבית, לגדוד 603 עבר שמונה חודשי הכשרה ואימונים ולאחר הכשרה נוספת שובץ ביחידת סיור בפיקוד הצפון.

מיכאל מאוד אוהב את תפקידו, ומשקיע בכך מאוד. את אות מצטיין הנשיא קיבל מיכאל הודות לכך שהינו לוחם בולט ביחידיתו. מיכאל מכשיר וחונך לוחמים חדשים. מיכאל מבצע את משימותיו בחשיבה ועניין תוך שיתוף פעולה עם חבריו.

מיכאל הוא חייל מתמיד ויסודי, בוגר ובעל כושר מנהיגות. מיכאל משרה אווירה טובה על הסובבים אותו ובכך מהווה דוגמא ומופת לכלל חיילי היחידה.

 סמ"ר מיכאל קיסליס (צילומים: דובר צה"ל)

דוגמא ומופת

סמ"ר דניאל גוטקין מתגורר בנצרת עילית ומשרת כחובש בחטיבה 474. דניאל התגייס לתפקיד לוחם בחטיבת כפיר ואז יצא לקורס חובשים והגיע לחטיבה 474. משפחתו של דניאל היא משפחת עולים מרוסיה.

דניאל מספר על אירוע משמעותי מתפקידו, ובו הוא העניק סיוע רפואי לאזרח שביקר באיזור החרמון ונפגש אנושות כתוצאה מדריסה. הוא מוסיף כי זו היתה חוויה מעצבת עבורו. את הצטיינותו מקבל דניאל בשל היותו חייל בוגר, נמרץ נבון אחראי ונבון השואף להתקדם ולהצליח.

דניאל הוא חייל בעל תבונה רבה המסוגל לקבל החלטות בשעת לחץ. ניתן לסמוך עליו בכל עת ובכל משימה. בכך מהווה דניאל דוגמא ומופת לחיילי היחידה.

סמ"ר דניאל גוטקין  

יוזם ואיכפתי

סמ"ר ג' מהושעיה משרת ביחידת דודבדבן בחטיבת הקומנדו. סמ"ר ג' מספר כי ביחידתו השגרה הינה רצופת אתגרים עימם החיילים צריכם להתמודד והיא מאוד אינטנסיבית. הוא מספר כי תוך כדי השגרה חשוב לו מאוד להמשיך לזכור מדוע הוא משרת בתפקיד זה וכך למלא את המשימה על הצד הטוב ביותר.

את הצטיינותו מקבל סמ"ר ג' בשל העובדה שהוא מבצע תפקיד אחראי ומרכזי ביחידתו, תפקידו מתאפיין ברצינות, מקצועיות ואחריות. סמ"ר ג' מתנדב לכל משימה, מגלה יוזמה, אכפתיות ויכולות אישיות מרשימות.

סמ"ר ג' פועל מתוך תחושת שליחות, בעל יחסי אנוש טובים ובכך מהווה דוגמא ומופת לשאר החיילים ביחידה.

סמ"ר ג'  

מקצועי ומסור

סמ"ר גלעד אפלבאום מיקנעם עילית משרת כמפקד טנק בגדוד 75. גלעד הוא בוגר התיכון אורט יקנעם וכבר בכיתה י"ב הוא נבחר כמצטיין.

גלעד התגייס לחיל השיריון ושובץ בפלוגה המבצעית. לפני מספר חודשים קיבל גדעון תפקיד אחר בפלוגה, והיום הוא מש"ק הדרכות. ובו הוא אחראי למעשה על התכנים המקצועיים בפלוגה, וכן על התכנים החינוכיים בפלוגה.

גלעד מקבל את הצטיינותו בשל שסיים בהצלחה את מסלול ההכשרה בחיל השיריון. גלעד מגלה עניין ושליטה בתחום המקצועי עליו הוא אמון. גלעד יודע כיצד לתכנן את משימותיו ולבצען כנדרש.

גלעד מסייע ורותם את חבריו לעמידה ביעדים המציבים לו מפקדיו. גלעד הוא חייל מסור, אכפתי, ובעל יחסי אנוש טובים ובכך הוא מהווה דוגמא ומופת לשאר החיילים ביחידה.

סמ"ר גלעד אפלבאום

מפקד מסור

סגן ולרי יורנצ'קו מיקנעם עילית משרת כמפקד צוות בהשלמה חילית של חיל ההנדסה.  ולרי התגייס לתפקיד לוחם בגדוד 601, עבר קורס מ"כים ולאחר מכן יצא לקצונה, וחזר לגדוד כמ"מ.

לאחר מכן, התקדם להיות מפק"ת בבה"ד 1, עד שהגיע לתפקידו הנוכחי. ולרי מספר כי חשוב לו מאוד להמשיך ולהשאר בצבא כקצין. ולרי מקבל את הצטיינותו הודות לכך שסיים מסלול הכשרה מאתגר ובסופו שובץ לתפקיד מפקד מחלקה.

ולרי לקח חלק בפעילויות מבצעיות רבות בהן הצטיין ושמר על ערכי צה"ל. ולרי מבצע את תפקידו בהצטיינות תוך ירידה לפרטים ודאגה לפרט. ולרי מפגין יכולות אישיות ראויות לציון. ולרי הוא מפקד מסור, ערכי ובכך משמש דוגמא לשאר החיילים.

סגן ולרי יורנצ'קו

ערכי וחברי

רב"ט מייקל ירמנקו התגייס לחטיבת כפיר, מייקל עבר טירונות ואימון מתקדם עד כה בשירותו הצבאי, וכן תפס קו בגזרת בנימין.

מייקל מספר כי תמיד חלם להיות מפקד, ובימים אלו הוא אכן מגשים את החלום, ועכשיו הוא נמצא בקורס מ"כים, ובסיומו יחזור לגדוד כמפקד. החלום להיות מפקד מגיע בעצם גם מהבית, אחיו היה מפקד באותו הגדוד בו הוא משרת כעת, וכך הוא קיבל את ההשראה להיות מפקד בעצמו.

את הצטיינותו מקבל מייקל הודות לכך שהוא לוחם מוביל ברמה המקצועית, הערכית והחברתית. מייקל משקיע בכל אימון ומגיע להישגים מרשימים. מייקל מקפיד על סדר וארגון ובעל יכולות אישיות גבוהות. מייקל הוא חייל רציני ועומד ביעדים הצמוצבים לו על ידי מפקדיו. בכך מהווה דניאל דוגמא ומופת.

רב"ט מייקל ירמנקו