חניכי מכינת תבור בחברון (צילום: אלבום פרטי)

אחרי שבוע מזרח תיכון, שבוע חרדים, שבוע מצוינות והישגים, שבוע דה לגיטימציה והסברה, שבוע חינוך וחברה, הגיע שבוע יהודה ושומרון. חניכי מכינת תבור בנצרת עילית סיירו באיתמר, בשכם, בגוש עציון, בעלי ובחברון

"זו היתה עבורם הצצה והכרה לערש התרבות היהודית-ישראלית, מסע אל ארץ ישראל שבה חיו אבות ואמהות האומה ללא הכרזה פוליטית, אלא אך ורק מתוך תחושת הכרות של המתיישבים והשטח", סיפרה אושרת סיסו, מנהלת המכינה, " זהו המשך ישיר לשבועות מרוכזים בהם התוודענו ליופי ולמיוחדות של החברות המרכיבות את המדינה, ערבית, חרדית, דתית-לאומית''.

המסלול שנקבע לשבוע יו''ש ובו צעדו חניכי תבור כלל סיור באיתמר, גבעות עולם, גבעת ארנון, פגישה עם בני קצובר, מראשי המתנחלים, בהר כביר, הר ברכה, סיור במפעל טחינה מקומי, וסיומו של יום הפתיחה בפגישה עם היועה''מ איו''ש אייל טולדנו.

החניכים נפגשו גם עם גורמים מייצגי דעות שונות כמו: נציג שלום עכשיו ותושב ערבי. קרולין גליק שוחחה עימם באלון שבות על סיפוח יהודה ושומרון. יריב אופנהיימר וארז תדמור ערכו דיבייט עם המכיניסטים.

בהמשך סיירו בעלי, טיול במעיין הגיבורים, חזיון אור קולי בתל שילה וביום האחרון התקיים יום חברון, בו התקיים סיור במערת המכפלה, ברובע היהודי של חברון, במוזיאון חברון ומפגש הכולל שיחה עם דובר היישוב היהודי בחברון נועם ארנון. המכיניסטים לנו ביום האחרון לשבוע איו''ש בבית הדסה בחברון.

"זו היתה תמצית הדילמה הישראלית עכשווית , חברון היא מיקרוקוסמוס למאבק על זכות העם היהודי לארצו אל מול המציאות בשטח", אמרה סיסו.