פעילות ביער צ'רצ'יל (צילום: שרון צור)

21 משפחות עם למעלה מ-60 ילדים, נהנו משבת קליטה מיוחדת בנצרת עילית, שארגן הגרעין התורני-ציוני בעיר בשיתוף עיריית נצרת עילית ומנכ"ל ארגון 'לב בגליל' אופיר שיק. בסיום השבת עשר משפחות הודיעו כי יעברו לגור בעיר.

''בכל פעם מחדש אני מתרגשת מהחיבור הנפלא של ישן עם חדש, ותיק לנקלט, המאמץ היה כדאי, נצרת עילית מתברכת בעוד משפחות מצוינות, גם הפעם נעטוף את הבאים בצל קורתנו במעטפת שרק בנצרת עילית יודעים להעניק'', אמרה יפית מלכא רכזת הקליטה של הגרעין התורני-ציוני.

ביום שישי הגיעו המשפחות מכל רחבי הארץ והתכנסו ביער צ'רצ'יל, לאחר הכרות ראשונית נעשו בישולי שטח ביער ופעילות אטרקטיבית ומגבשת שהועברה על ידי עמירם בן עזרא, מנכ"ל 'מלח הארץ. 

לאחר סיום הפעילות האטרקטיבית, יצאה שיירת רכבים לכיוון עיריית נצרת עילית, שם ערכו להם ראש העיר רונן פלוט וצמרת העירייה קבלת פנים חמה, פלוט שיתף וסיפר בהתרגשות על התפתחותה של נצרת עילית בשנתיים האחרונות, על הפיכתה לבירת הגליל ועיר מחוז, כמו כן פרס בפניהם את מסלול הבנייה, הפיתוח וההתחדשות של העיר.

בהתכנסות השתתף גם ח''כ מוטי יוגב.  לאחר הפגישה הלבבית עם ראש העיר הגיעו המשפחות לישיבת ההסדר בעיר, קיבלו חדרים והתארגנו לשבת. לאחר קבלת שבת מרגשת ותפילה בבית הכנסת הרמח''ל, הצטרפו המשפחות לארוחת שבת אצל משפחות הגרעין בשכונה הצפונית.

נפגשים עם ראש העירייה (צילום: שרון צור)

במהלך השבת היו כמה רגעי שיא, אחד מהם היה הקידוש הקהילתי לכלל תושבי נצרת עילית עם חברי הגרעין התורני-ציוני והמשפחות האורחות, שהתקיים ברחבת העירייה, בסיום הקידוש התקיימו מעגלי שיח לגברים ונשים בסוגיות משמעותיות בעוד עשרות הילדים נהנו מפעילות מיוחדת להם.

את ארוחת השבת סעדו המשפחות בבתי משפחות הגרעין בשכונה הדרומית. בסעודה שלישית שהתקיימה ברחבת בית הכנסת המרכזי בנצרת עילית נשא דברים ראש ישיבת ההסדר דני סגליס. בזמן שהילדים נהנו מפעילות מדריכי סניף 'בני עקיבא' בעיר, את השבת המרגשת סיימו לאחר מפגש נוסף עם ותיקי העיר ונציגי הקהילה.

ראש העיר רונן פלוט וצמרת העירייה  הצטרפו  להבדלה, דברי סיכום וחלוקת שי מראש העיר - 'מפתח העיר' .

''לפני שנתיים הגיעו שלושים משפחות לשבת קליטה, השבת הם קלטו את המשפחות, עטפו אותם באהבה, שיתפו, השיאו עצות, דיברו על העתיד, העתיד המצוין הממתין למצטרפים החדשים למשפחה הגדולה נצרת עילית המתחדשת'', אמר צחי וייס מנהל הגרעין התורני-ציוני.

ראש העיר רונן פלוט סיכם: ''מחכים לכם ומאמין שיהיו עוד שבתות קליטה במהלך השנה, בנצרת עילית יש מקום לכולם, מחכים לכם בזרועות פתוחות, ברוכים הבאים''.