עדן אטיאס ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

'מרוץ עדן השני' לזכרו של חלל צה''ל עדן אטיאס ז"ל, אשר נרצח על ידי מחבל באוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה, יתקיים ביום שישי הקרוב בנצרת עילית.

זו השנה השנייה שמשפחת אטיאס, עיריית נצרת עילית והמכינה הקדם צבאית ''תבור'' חברו יחדיו לקיימו. תושבי נצרת עילית מוזמנים לרוץ, לזכות בפרסים, ליהנות מארוחת בוקר חלבית וגביעים. בתום המרוץ תתקיים הופעה של הזמר איזי .

לפני שנה השתתפו מאות מתושבי העיר נצרת עילית, תלמידי בתי הספר וחניכי וחניכות המכינה הקדם צבאית ''תבור'' במרוץ המרגש לצד בני משפחת אטיאס.

השנה כשכל ההכנות כבר נעשו ואף נבחר אומן להופעה בפני הרצים, בוטל המרוץ בשל הטרגדיה הנוראית של 'אסון השיטפון' בערבה, בו נספו צעירות וצעיר במסגרת מסע גיבוש של המכינה 'בני ציון'.

''יחד עם עיריית נצרת עילית קיבלנו החלטה לדחות את המרוץ, לא לבטל| אמרה אושרת סיסו מנהלת המכינה, "זכרו של עדן אטיאס ז''ל חשוב לנו מאוד, והנצחתו שבעתיים. על כן פעלנו לאחר עיבוד הכאב והאבל להתחיל מחדש כדי להוציא לפועל את המרוץ, אני קוראת לכל תושבי נצרת עילית והאזור להגיע, לרוץ, לזכות בפרסים ובגביעים ובעיקר להמשיך את מרוץ החיים של עדן, דרך הרגליים ועם לב זוכר ואוהב''.