מייקל אורן בהרצאה (צילום: אלבום פרטי)

חניכות וחניכי המכינה הקדם צבאית ''תבור'' בנצרת עילית נהנו משבוע גדוש והמיוחד של הסברה, יהדות ודמוקרטיה.

בין האישים שהגיעו למכינה ''תבור'' ונפגשו עם החניכים היו העיתונאי בן דרור ימיני ששוחח על ''תעשיית השקרים'', ח''כ מייקל אורן מי שהיה שגריר ישראל בארה''ב ששיתף באופי תפקידו, ג'ואנה לנדאו שיתפה בסוגיות ישראל בראי העולם ואילו השר צחי הנגבי שוחח בסוגיות מעמדה של ישראל בעולם.

כמו כן השגריר הישראלי לשעבר במצריים דוד גוברין שיתף במעמד ישראל בעולם הערבי, גם ''קצוות'' בפוליטיקה הישראלית הניחו את אמונתם אל מול חניכי 'תבור', גלעד אך מארגן ''עד כאן'' המזוהה עם הימין ונציג הקרן החדשה לישראל המזוהה עם השמאל.

בין המרצים והדמויות הנוספות היו גם הרב אברה רונן, איתן שקלי שדיבר על ספקטרום היהדות, עמית דרי יו''ר ארגון ''מילואימניקים בחזית'' ופרופ' אלחנן יקירה.

שר החינוך לשעבר שי פירון, יו''ר תנועת ''פנימה'' חשף את חזון, מטרות ויעדי התנועה ואילו שמואל רוזנר מומחה בעל שם שוחח על יהדות ארצות הברית.

אושרת סיסו מנהלת המכינה אמרה: ''זהו עוד שבוע משמעותי, מעצב, המאפשר לחניכות וחניכי 'תבור' לראות את התמונה הרחבה של החברה הישראלית לגווניה ועמדותיה השונות. המיוחד בשבוע זה הוא חשיפת הדמוניזציה הנעשית בעולם למדינת ישראל באופן שיטתי ומקצועי, מומחי הסברה חשפו את התמונה המורכבת בפני החניכים''.

עמיחי שקלי ראש מכינת 'תבור' אמר בסיכום השבוע: ''בין מטרות שבוע זה  היה ''טעימות'' מזירת ההתמודדות הגלובלית וחשיפה לדה-לגיטימציה החמורה שנעשית למדינת ישראל. אין לי ספק שאחרי שבוע אינטנסיבי וחשוב זה נבנתה עוד אבן באישיותו של חניך במכינה ועוד קומה בעיצובה של חניכת המכינה''.