קורס דירקטוריות (צילום: אלבום פרטי) 

בימים אלה משתתפות 33 נשים מהעמק בקורס איכותי וייחודי להכשרת דירקטוריות, שיתוף פעולה מצוין שנוצר בין מכללת נצרת עילית-יזרעאל ו'מעברים בעמק', פרויקט שהוקם במטרה לקדם את נושא התעסוקה והפיתוח הכלכלי במגזר הכפרי.

נושא קידום ותמיכה בנשים יזמיות, עצמאיות ושכירות, הינו בעל חשיבות רבה, הן לנשים והן לחברה ולתעשייה כולה.

במעברים בעמק בחרו השנה לקדם את נושא 'נשים וקריירה', במהלך השנה מתקיימים מגוון רחב של פעילויות נוספות, אשר יסייעו בקבלת הכלים והידע בקידום הקריירה של הנשים כמו קורס הכשרת דירקטוריות .

בימים אלה נמצאות כאמור 33 נשים מהעמק בעיצומו של קורס איכותי ומקצועי אשר נועד להכשיר מועמדות לתפקיד דירקטוריות, וזאת במטרה לקדם ולעודד את השתלבות הנשים בעמדות ניהול וקבלת החלטות בחברות ציבוריות, פרטיות וממשלתיות. במסגרת התכנית הן לומדות את חשיבות תפקידה של הדירקטורית, בדגש על חשיבות הייצוג הנשי בתפקידים אלו.

יצוין כי בין מטרות הקורס שהיקפו 63 שעות: הקניית כלים ומיומנויות אשר יסייעו בתפקוד השוטף של הדירקטורית, הבנת סוגיות משפטיות הקשורות לחברות ותאגידים, הכרות עם מערכת הניהול הפיננסי והעסקי של החברה/תאגיד ויחסי הגומלין בינה לבין רשויות ציבוריות אחרות.

רינת וייסבאום, מנהלת לימודי חוץ והכשרה מקצועית במכללה, אמרה כי קהל היעד הן נשים הנושאות תפקיד של דירקטור, נושאות משרת בכירים ומועמדות לתפקידי דירקטור כל  אחת בתפקידי ניהול שונים. ''מדובר בחבורת נשים איכותיות, דעתניות, מיוחדות, אשר נפגשות פעם בשבוע למספר שעות באולם המליאה, מועצה אזורית עמק יזרעאל, ונהנות מקורס ברמה מקצועית גבוהה מעבר לדינמיקה שמתרחשת במהלך הקורס', אמרה..

בקורס משתתפות נשים ממועצות עמק יזרעאל, מגידו, זבולון ועמק המעיינות, וכן ארגונים בתחום המועצות. יצוין כי מסיימות הקורס יקבלו תעודה מטעם מכללת נצרת עילית - יזרעאל.