צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

תיכון מח"ט "אורט פסגות" ממגדל העמק ממשיך לקטוף הישגים נאים והפעם סיים בית הספר  במקום השלישי בארץ וקטף את התואר המוסד הנאה בתחרות "מיצגים 70" של רשת החינוך "אורט ישראל" לרגל חגיגות שנת השבעים למדינת ישראל.

בבית הספר קיבלו בסיפוק את התוצאות שילוו בפרס כספי שכן השקיעו רבות במיצגים ובתערוכות בנושא התחרות. בבית הספר ציינו כי לאורך כל שנת הלימודים עסקו התלמידים בנושא המרכזי והעלו מספר תערוכות כגון "מיצג 70" במסגרתו חקרו כל תלמידי בית הספר תחום מסוים כגון אומנות, צבא, שירה, ספרות וכדומה ובחרו תמונה שמייצגת את האירוע שבחרו ובסיום יצרו מכל התמונות את הספרות 70 לצד תאורה ייחודית.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

יצירות נוספות שהוצגו במסגרת הפרויקט היו "מעברה בגבס" שכללה יצירות בגבס על השנים הראשונות של המדינה ותקופת המעברות, "לוח מודעות" עליו הדביקו מודעות ותמונות מארכיון העיר מגדל העמק.

פרויקטים נוספים כללו את "סיפורי סבתא" במסגרתו נפגשו התלמידים עם אזרחים וותיקים ב"מרכז יום לקשיש" שמעו על ימיה הראשונים של המדינה ומגדל העמק ותיעדו את סיפורם, "סלנג על ציר הזמן" שהציג את גלגוליו של הסלנג לאורך ההיסטוריה של השפה העברית, שיעורי הגיוס לצה"ל שעסק בגיוס משמעותי וכן פרויקט על חוזה המדינה "הרצל-חולם ומגשים".

לאחר כשנה של עבודה הוצגו כל הפרויקטים במסדרונות בית הספר לבחינתם של חברי וועדה מטעם רשת "אורט ישראל" שהגיעו לבית הספר ולאחר שהתלמידים הציגו והסבירו על יצירותיהם השבוע קיבלו את הבשורה המשמחת כי זכו במקום השלישי בתחרות.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מנהלת בית הספר רבקה אלימלך אמרה: "דרך הטמעת הנושא השנתי חשפנו את התלמידים לאירועים מרכזיים שקרו במדינה מתקופת הקמתה ועד ימינו וזו הייתה הזדמנות מצוינת ללמד וללמוד על ההיסטוריה של המדינה בדרך מאתגרת וקצת שונה".