תושבי רובע יזרעאל שבעפולה מתלוננים שוב ושוב על מטרד סביבתי לא נעים המתקיים במדרכות העיר בדמות גושי קקי של כלבים. חלק מבעלי הכלבים לא מואילים בטובם לאסוף את צרכיהם של בעלי החיים והדבר משפיע על רווחתם של כל תושבי הרובע. 

שאנל הפקינזית של נגה שרון בהופעת אורח. חיי כלב | צילום: באדיבות מנהלת הרובע

חברי מנהלת תושבי רובע יזרעאל הידועים בדרכם היצירתית לעלות את המודעות לסדר היום, החליטו לפעול גם הפעם 'מחוץ לקופסא' כדי לנסות להילחם בתופעה והזמינו אתמול (ד') את כל בעלי הכלבים ברובע להפנינג חברתי יחד עם כלביהם, על מנת לרתום אותם לשמירת נקיון המדרכות מגללי הכלבים. תושבי הרובע שיתפו פעולה עם היוזמה וכ-300 מהם פקדו אתמול את האירוע עם כלביהם.

האירוע התקיים לזכרה של רלי וסר ז"ל, פעילה חברתית למען בעלי חיים שנפטרה ממחלת הסרטן. בין היתר נכללו באירוע סדנת אילוף באדיבותה ובהתנדבותה המלאה של קרן רביד, מאלפת כלבים מקצועית שהגיעה יחד עם צוות אימון. כל חצי שעה נערכו הגרלות לתספורות כלבים על ידי מתנדבות, כמו גם הגרלות של הפתעות לכלבים עצמם. וכמובן על מנת להעביר את המסר בצורה ברורה, אי אפשר היה להעביר את האירוע בלי לחלק מתקן לאיסוף קקי עם שקיות במתנה באדיבות 'דקטרי' לכל תושב שהגיע עם כלבו.

מנהלת הרובע דאגה להעביר את המסר בצורה מהנה ולא וויתרה גם על הפנינג קהילתי. במקום היו דוכני יצירה ופעילויות לילדים שההשתתפות בהם הייתה כרוכה בתשלום סמלי. כל ההכנסות כ-1,127 שקלים עברו לעמותת "חבר למען הכלבים והחתולים". 

כלבים וסלסולים. נותנים בראש | צילום: באדיבות מנהלת הרובע

יאנה קריספיל, חברת מנהלת הרובע ואחת ממארגנות האירוע, אמרה: "יש ברובע הזה כמות כלבים גדולה. ישנו קומץ שלא מנקה אחריהם ואנחנו החלטנו להילחם בתופעה הזו דרך ההפנינג הזה בצורה חיובית. כל כמה דקות דאגנו להכריז על מטרת האירוע בכדי להעביר את המסר ודאגנו לשתף בכך גם את הילדים שיקבלו את הערכים הנכונים לשמירת ניקיון הסביבה מגיל צעיר".

קריספיל הוסיפה שכעת אחרי היוזמה הם מקווים שהמודעות תעלה וכמות צרכי הכלבים במדרכות תפחת, "אנו מקווים גם שהאכיפה פה תגבר כי בסופו של דבר זה הכי מרתיע ומשפיע". הוסיפה קריספיל.