שפירא. "אמרו לי 'אל תעזי'" | צילום: שרון צור

בזמן שרוב הילדות שיחקו עם ברביות, לילך שפירא מיקנעם (41) עיצבה לבובות חדר ילדים חלומי ודפדפה בעיתונים כדי לראות בתים יפים. "החיידק תמיד היה שם", היא אומרת על החלום הגדול להיות מעצבת פנים. אחרי 17 שנה בהייטק החליטה שפירא, נשואה פלוס ארבעה, לעזוב את החממה של ההייטק עם התנאים הטובים וללכת בעקבות החלום.

"אהבתי מאוד את העבודה בהייטק, לא עזבתי כי היה לי רע", היא אומרת, "בחופשת הלידה עם הבן השלישי שלי נרשמתי ללימודי עיצוב פנים בבית הספר לעיצוב פנים סטודיו 6B בחיפה ונהניתי מכל רגע. באותה תקופה הזמנתי הביתה מעצבת פנים כדי שתיתן לי חוות דעת על עיצוב הבית. אחרי שהיא הלכה הבנתי שאני לא באמת צריכה אותה, כי אני רואה את זה לבד".

גם לאחר שסיימה את הלימודים, נשארה שפירא במקום החם והבטוח של ההייטק כשנתיים נוספות - תקופה שלוותה בהרבה התלבטויות. "הרבה אנשים אמרו לי 'אל תעזי לעזוב את ההייטק ולהיות עצמאית' וזה הפחיד אותי. לפעמים הייתי אומרת לעצמי 'אולי הם צודקים'".

אחרי אינספור חששות קיבלה שפירא את ההחלטה שהגיע הזמן לשינוי. מנהליה הופתעו לגלות שאחרי שמונה שנים כמנהלת צוות בחברת הטכנולוגיה 'מלאנוקס' ו־17 שנות קריירה, היא הודיעה על פרישה מעולם ההייטק ומהתנאים הנחשקים והנוחים לטובת עתיד לא ידוע. "זה קרה מהר ממה שהם ציפו, אבל המנהלת שלי אמרה לי 'ידעתי שזה יבוא', כי כבר בשנה האחרונה התחלתי להתעסק עם פרויקטים של עיצוב. ברגע שסיימתי את הלימודים ידעתי שהרגע הזה יקרה מתישהו שאני אעזוב את ההייטק ואעבור לעיצוב".

שפירא. מעבירה מסר | צילום: שרון צור

עוד בחופשת הלידה היא הספיקה לעצב את בית הספר היסודי החדש ביקנעם 'יצחק נבון' בהתנדבות. כבר תשעה חודשים שהיא עצמאית, במהלכם כבר הספיקה לעצב סטודיו לנשים, חדר ספא ודירות יוקרה. "ההתחלה היתה קשה. היו משברים, אבל המשכתי להאמין וזה עבר. תשעה חודשים אחרי יש לי כל כך הרבה עומס שאני כבר לא מספיקה, אבל הרגשה מאוד מספקת".

בכל מי שקצת חושש היא מפצירה ללכת אחרי הלב, גם אם זה דורש להעז ולצאת מאזור הנוחות. "אני רוצה להעביר מסר לכל אלה שרוצים לעשות צעד ולא עושים כי הם מפחדים - תאמינו בעצמכם ולכו עם החלומות שלכם. תעשו מה שאתם אוהבים כי החיים קצרים".