דללין דסטאו (צילום: שרון צור)

דללין דסטאו בן ה־17 מהישיבה התיכונית אמי"ת יהודה בעפולה, נבחר ביום שלישי לשמש כנציג במועצה הארצית לנוער. דללין התמודד בין היתר גם לראשות מועצת התלמידים והנוער במחוז צפון, אך לבסוף נבחר כנציג במועצה הארצית לנוער.

אין זו השנה הראשונה של דסטאו כפעיל במועצות. בכל חמש שנותיו במועצות היה פעיל בתפקידים שונים ומגוונים. הוא כיהן כבר כיו"ר מועצת התלמידים וכיו"ר ועדת נוער וקהילה של מחוז צפון. השבוע כאמור נבחר כנציג במועצה הארצית. "תפקידו של הנציג הארצי הוא לייצג את כלל בני הנוער בארץ. יש הרבה ישיבות בכנסת וזה מוביל להמון דברים", הסביר דסטאו, "בהתחלה רציתי להיבחר כיו"ר מועצת התלמידים והנוער במחוז צפון, אך אני מפרגן למי שנבחר. ההרגשה להיבחר היא טובה. זה היה יום חגיגי. לאחר שכשנתיים לא היה נציג של העדה האתיופית במועצה הארצית, אני שמח להיכנס ולהוביל נושאים ברמה הארצית גם בשביל העדה וגם בשביל מחוז הצפון".

לאורך השנים עסק דסטאו בפרויקטים רבים. "הייתי מעורב ביוזמות רבות. ליוויתי המון רשויות ונציגים לאורך התקופה הזו ועבדתי עם גורמים שונים".

דסטאו הסביר גם מדוע החליט להתמודד על התפקיד. "אני עולה לכיתה י"ב, זו השנה האחרונה שלי, לכן החלטתי לייצג את מחוז צפון בתקווה להוביל אותו להישגים רבים וכמובן את בני הנוער בעפולה. נוסף על כך חשוב לי לייצג את הנוער היתום גם ברמה הארצית ולנסות להוביל לשינוי ארצי בנושא".

בין שלל פעילויותיו הקים דסטאו בשנה שעברה את ארגון 'משפחה למען יתומים'. דסטאו, בעצמו יתום משני הוריו, חש צורך לפעול למען ילדים אלה. "זה ארגון שנוגע ללבי כי גם אני יתום. הקמתי את הארגון הזה מתוך כוונה לעלות את המודעות לנושא שאף אחד לא מתעסק בו. אני מאמין שכל בני הנוער הם שווים כולל הילדים היתומים שצריכים לקבל את אותה התמיכה והרוח הגבית כמו כולם".