יותם מגידוב | צילומים: שרון צור

יותם מגידוב שילדים רבים מכירים אותו כ'יותם הקוסם', הוא ילד בן 17 מבית שערים שהחליט ללכת על החלום שלו בכל הכוח. מגיל קטן הוא נמשך למעשי הקסמים, ובזמן שילדים בגילו השתאו לנוכח הקסמים, הוא גילה קצת יותר סקרנות וכבר בגיל 12 החל ללמוד את הקסמים בעצמו דרך יוטיוב.

"התחלתי עם זה כתחביב באינטרנט ודרך התוכנית של חזי דין שהיתה בזמנו שבה הוא לימד כמה קסמים", מספר מגידוב על ההתחלה. את התובנה שהוא טוב בקסמים הוא קיבל בבית ספר נהלל שבו למד ביסודי. "היתה תחרות כישרונות בבית הספר וחשבתי מה אני יכול לעשות. לשיר אני לא יודע וגם לרקוד לא, אז החלטתי להופיע בקוסמות. היתה לי שכנה ליצנית שלימדה אותי שלושה קסמים, הופעתי איתם בתחרות כישרונות צעירים וזכיתי".

מגיל צעיר הוא אהב את הבמה, רצה להופיע ולשמח אנשים. "הייתי עושה קסמים למשפחה ולחברים בחגים ובימי הולדת. אם הייתי מקבל דמי כיס הם היו הולכים לקניית קסמים מקצועיים בתל אביב".

את ההופעה הראשונה שלו עשה בגיל 13 בימי הולדת ובימים אלה הוא מופיע בקייטנות, אירועים וימי הולדת. כבר עכשיו די ברור לו שזה משהו שהוא ירצה לעסוק בו גם בעתיד. "אני יודע שאני אמשיך עם הקוסמות, אבל אני קודם כל רוצה לסיים בגרות מלאה ואחר כך נראה מה יהיה בהמשך. אני מקווה להתקדם בתחום ולהופיע כמה שיותר".

"יש לי גם מופע טלפתיה בפני מבוגרים". מגידוב

הקסם האהוב עליו הוא אומר זה 'אכילת בלון' שמשגע את הילדים. "אני מתחיל את המופע כשאני 'אוכל' בלון מצורות, אני אוהב מאוד לשמוע את התגובה של הילדים כשהם רואים את זה. הם ממש בהלם ונפעמים. זה כמו התגובות שהיו לי כשהייתי רואה את הקסמים האלה בילדותי ומתלהב. יש לי גם מופע טלפתיה בפני מבוגרים, אבל לשמוע את התגובות של הילדים זה כיף יותר כי הן אמיתיות. אתה יודע אם הם אהבו את הקסם או לא".

למרות שהילדים רואים שוב ושוב את המופע שלו, מגידוב אומר כי הם נפעמים בכל פעם מחדש. "יש ילדים במושב שאני מניח שראו את המופע שלי לפחות 10 פעמים אם לא יותר, אבל הם תמיד אומרים לי שהקסם נראה שונה והם מתפעלים מחדש. אני תמיד משתדל לחדש את המופע וחושב איך לשנות ולהציג את הקסם בצורה שתהיה שונה, אם זה בדיבור ואם זה במופע, לספר את הסיפור של הקסם אחרת".

מודל החיקוי שלו לקוסמות הוא בעיקר שימי אטיאס, אך גם חזי דין ודיקו מהצמד צי'קו ודיקו. "אני מתייעץ עם שימי מדי פעם, הוא מדריך אותי ואני מדבר איתו לפעמים אחרי ההופעות שלו. עם דיקו אני גם מתייעץ לפעמים", מספר מגידוב.

משתדל לחדש. מגידוב

יש לו כבר ערוץ יוטיוב, דף פייסבוק ואינסטגרם, כדי שילדים יוכלו ללמוד את הקסמים כמו שהוא עשה בצעירותו. "אני מלמד קסמים קלים כמו קלפים וכדומה. תמיד בסוף המופע הילדים מבקשים שאני אלמד אותם קסמים ולפעמים גם אימהות מתקשרות ושואלות אם אני עושה שיעורים פרטיים לקוסמות, אבל זה משהו שאני לא עוסק בו".