אושר ביטון. מאמין בעבודה קשה | צילום: שרון צור 

הזמר הבית שאני, אושר ביטון בן ה־20, לא עוצר לרגע. ביטון אשר פרץ לתודעתנו השנה בתוכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון' ואף הגיע לשלב רבע הגמר אחרי שהרשים את פאנל השופטים בתחרות, מוכיח כי הוא אינו הבלחה רגעית וממשיך בעשייה בלתי פוסקת בתקווה להפוך לדבר הבא במוזיקה הים תיכונית.

ביטון שכבר הספיק להופיע בפסטיבל האביב בבית שאן ובטקסי העצמאות בעיר, הוציא לפני חודש 'קאבר' לשיר 'חיים שלי' של עדן בן זקן שכבר עומד על 210 אלף צפיות. בקרוב מתוכננים לצאת שני סינגלים נוספים של הזמר הצעיר, שהיומן שלו כבר מלא בהופעות. "כל היום שלי סובב סביב המוזיקה", הוא אומר, " אני קם בבוקר והולך לאולפן. אני עובד על קאברים ועל שני סינגלים חדשים שצריכים לצאת בקרוב. עונת החתונות בפתח אז אני עובד על כמה שירים שיהיו שירי כניסה לחופה ומתוכננות עוד שתי הופעות גדולות בינואר-פברואר".

מגיל קטן הוא והמוזיקה התחברו יחד. אז איפה הכל התחיל? "התחלתי לשיר במקלחת", הוא צוחק, "בכיתה ג' המורה שלי עברה בכיתה עם מיקרופון ושאלה מי יודע לשיר. אז כל אחד שר איזו שורה, וכשהיא הגיעה אליי והתחלתי לשיר היא 'נתפסה' עליי ומאז התחלתי לשיר קבוע בטקסים", מספר ביטון איך הכישרון התגלה, "לאט לאט התחברתי לזה ועם הזמן הכרתי את ברק יהושע. הוא היה מנהל מוזיקלי בטקסי בית הספר ושם הוא גילה אותי".

למרות הנטייה למוזיקה הים תיכונית עליה גדל בבית, ביטון מצהיר כי אינו מקטלג את עצמו לקטגוריות והוא אוהב לשמוע את כל הסגנונות. "אני זמר ים תיכוני, אבל אני שומע הכל ואוהב לחדש את השירים למקום שלי".

ההשתתפות בתוכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון' נתנה לו סופית את החותמת שהמוזיקה היא הייעוד שלו. "נהניתי מאוד להשתתף בתחרות הזו וקיבלתי את החותמת שיש לי את היכולות והכישרון לקחת את הדברים קדימה ולא לעצור. לא האמנתי שאני אגיע לרבע גמר כי בתוכנית הזו פחות מחפשים את הסגנונות שלי, אבל כשראיתי שבכל זאת הצלחתי, הבנתי מה אני שווה וזה נתן לי את הדרייב לקדם את הקריירה שלי".

צילום: שרון צור

צילום: שרון צור

ביטון כאמור הוציא לאחרונה 'קאבר' לשיר של עדן בן זקן והתגובות מסביב לא איחרו להגיע. "התחברתי לשיר הזה מאוד. איך ששמעתי אותו ישר אמרתי למנהל שלי שאני בא לאולפן להקליט אותו. מעבר לצפיות ביוטיוב, אנשים לקחו את השיר ועשו ממנו סוג של דואט ביני לעדן. זה לא משהו שהיא יודעת עליו, אבל זה משהו שגרם לי להבין כמה אנשים אוהבים אותי וזה מאוד ריגש אותי".

הסינגלים שאמורים לצאת בקרוב הם לא שירים שלו, אבל הוא מציין שיש לו כמה שירים במגירה שהוא כתב וגם הם ייצאו בהמשך. מודל החיקוי שלו, הוא אומר, זה אייל גולן ואביהו מדינה.

ההורים של הטאלנט הבינו מהר מאוד שהילד רוצה להיות זמר ותומכים בו לאורך כל הדרך. "כל מה שאני צריך הם תומכים ועוזרים בכל. את ההוצאות אני ממן מההופעות, אבל הם בהחלט דוחפים אותי קדימה".

צילום: שרון צור

החלום הגדול הוא אומר זה לראות את עצמו בליגה של הגדולים. "אני שואף לבמות הכי גדולות. אי אפשר שלא לדמיין ולהריץ את זה בראש ואני מקווה שבשלוש השנים הבאות אני כבר אהיה עם אלבום או שניים. אולי הדרך תיקח זמן, אבל אני מאמין שבעבודה קשה נגיע להכי טוב שאפשר, אם לא נאמין לא נצליח. עדיף לאט ומוצלח מאשר מהר וצולע".

העובדה שביטון מגיע מפריפריה לא מדאיגה אותו והוא בטוח שגם מבית שאן הוא יצליח לעשות את הפריצה הגדולה. "אמנם בית שאן היא פריפריה, אבל אפשר לפרוח גם כאן. הרבה אנשים מפורסמים יצאו מפה. השאיפה היא באמת להישאר בבית שאן, אבל כולם יודעים שרוב העובדה היא במרכז. אם החיים יביאו אותי לנקודה שאני אצטרך לעזוב את העיר אני אעשה זאת, אבל הלב תמיד יהיה עם בית שאן".