לומדים בחברותא במכינת תבור. צילום: אלבום פרטי

הרמב''ם והראי''ה קוק, הגר''ש שקופ והריטב''א, הרי"ף והר''ן, הסטייפלר והאדמו''ר מפיסאצנה, כולם ''יושבים'' בבית המדרש של המכינה הקדם צבאית תבור בנצרת עילית, מביטים משתאים בנערות ובנערים המעמיקים בהגותם. זה לא מצב בדיוני, לא רחשי לב, לא תחושות פנטזיה, זו המציאות במכינה 'תבור', בה לימודי הליבה הם בעיקר תורת ישראל, פרשת שבוע, פגישות עם רש''י, וחכמנו זיכרונם לברכה, הוגי הדעות ובעלי המוסר היהודי.

''אנו מקיימים בית מדרש עם כיפות שקופות", אומרת מנהלת המכינה אושרת סיסו ומוסיפה: "לאורך כל השנה מתקיימים לימודי ליבה ביהדות, אלו שיעורי חובה, לימוד המסגרת, הערכים, המוסר, אישים שתרומתם לארון הספרים היהודי לא תסולא בפז, חכמת חז''ל, הכרות עם עולם הגמרא, מכמני התלמוד, דילמות ובקיצור חיבור לעולם היהודי שלא פגשו בעברם''.

סיסו גם מוסיפה כי בימי שישי לומדים במכינה בחברותות את פרשת השבוע, לומדים ניגונים חסידיים והשיא הוא שעת העין הטובה. ''שעה של מחמאות, פרגונים הדדיים אחד לשני, אין דבר יפה מזה'', סיפרה סיסו.

עמיחי שיקלי ראש המכינה סיכם: ''לימודי היהדות נעשים מתוך חדווה והבנה כי בלי השורשים גידולי מים לא יכולים לשרוד זמן רב. מה עוד שההכרות עם עולם התוכן היהודי היא כניסה לעולם קסום, שילוב של חכמה, מוסר, אמונה ודעה, במכינה אנו מחנכים לאהבת עם ישראל, לאהוב ללא תנאי ולאהבת תורת ישראל''.