במכללת נצרת עילית- יזרעאל נפתחה לראשונה מגמת תוכנה והתמחות סייבר. יצוין כי מדובר במגמה מבוקשת ונדרשת מאוד בחברות סייבר בארץ המעניקות למאות ארגונים הנדסאי סייבר שידעו להגן מפני התקפות וחדירות של גורמים מחוץ לארגון.

מי שמוביל ובונה את המגמה הייחודית הוא רון להב, מהנדס תוכנה, אשר עבד באלביט, רפא''ל, ובתחום המלטי''ם, ושימש כמנהל פיתוח תוכנה של בית השקעות.

רכז המגמה רון להב (צילום: נב''ס)

להב, 45, נשוי ואב לשלשה רואה בפתיחת המגמה סוג של שליחות ומגלה כי מי ששכנעה אותו בחשיבות פתיחת המגמה פורצת הדרך במכללה היא המנכ''לית תרצה ריבק. ''מגמת תוכנה מוכרת לכל אך ההתמחות במגמת סייבר ועולם הסייבר הוא עולם חדש, מרתק, מאתגר ומתפתח בקצב מואץ", אומר רון ומוסיף: "מטרתי היא לחבר את הסטודנטים דרך חברות הפועלות בתחום הסייבר, לתעשייה. בשנה השנייה הסטודנטים המצטיינים ישולבו בעבודה בחברות שם יוכלו לגדול ולהתפתח בתחום הסייבר'' אומר רון.

תחום הסייבר המתפתח מעניק מומחיות להגנה מפני התקפות וחדירות של גורמים שונים מחוץ לארגון אל מחשבי הארגון. אמצעי התגוננות מפני מתקפות חיצוניות ואת זה ידעו הסטודנטים לעשות מצוין בחברות שיקבלו אותם לשורותיהן.

יצוין כי משך לימודי הנדסאי תוכנה וסייבר הינו שנתיים כאשר בשנת הלימודים הראשונה ילמדו מקצועות הליבה במקצוע התוכנה מתמטיקה, אנגלית, ויסודות התוכנה. בשנה השנייה תהיה תקופת ההתמחות לסטודנטים מצטיינים בחיבור עם חברות סייבר שיעניקו שירות לארגונים ומפעלים בתעשייה.

במכללה ישנן מעבדות סייבר אשר בימים אלה עוברות שדרוג והתאמה למגמה המתקדמת והייחודית. ''אין ספק שמדובר בלימודים מאתגרים ומיוחדים במינם", ציין רון להב, "אני מזמין סטודנטיות וסטודנטים להצטרף להיסטוריה במכללה, להיות פורצי דרך בתחום הסייבר, זהו מקצוע נדרש, מעניין, מרתק, מתפתח. הסייבר הוא עולם ומלואו, מוזמנים להיות חלק מפריצת הדרך''.