שלושה חניכים מהמכינה הקדם צבאית 'תבור' בנצרת עילית שון אזולאי, שירה דנינו, ויואב שפירא החלו לפני כחודש להוביל קבוצת ריצה של חברי הקבוצה ממע''ש בעיר, יחד עם חברי פרויקט 'איתן'. בפרויקט זה משתתפים גם ארבעה חניכי כיתות י'-יא' מבתי הספר בנצרת עילית המסייעים בהדרכת הקבוצה.

מובילי קבוצת הריצה לחברי מע''ש, שון, שירה ויואב (צילום: נב''ס)

מע''ש, הינו מפעל עבודה שיקומי, מסגרת יומית עבור בני אדם בעלי צרכים מיוחדים, לרוב מוגבלות שכלית ברמה קלה או בינונית, המאפשרת שילוב של תעסוקה והכשרה לתעסוקה. חברי קבוצת מע''ש נצרת עילית הזוכים להשתתף בפעילות הספורט של מכינת תבור בנצרת עילית הינם בני שלושים פלוס.

''זוהי חוויה מיוחדת במינה", מספרת שירה דנינו, "אנחנו מרגישים שזו לא עוד סתם קבוצת ריצה, אלא קבוצה שנותנת כבוד לאחר, לשונה, מאפשרת לו להרים את הראש משגרת היום יום ולהיות לשעות אחדות ככולם.הריצה השבועית עם חברי קבוצת מע''ש יוצרת תחושת ביחד''.

גם שון אזולאי רואה בחיבור הזה את המיוחד לו. ''אלו אנשים מבוגרים יחסית, התנועה והביחד מעניקים להם חוויה שלא בטוח שהיו יכולים לקבל במקום אחר'', אמר.

ואילו יואב שפירא אשר יחל בקרוב את תהליך ההכשרה ליחידה מובחרת הוסיף: ''קבוצת הריצה הזו היא חוויה מיוחדת ומחברת. אני חש זכות יחד עם חבריי שון ושירה להוביל קבוצה מיוחדת כזו''.