מרפאות הכללית ברחבי הצפון יציינו את "שבוע עידוד הנקה הבינלאומי", שיחול ב - 29.7 3.8-, במגוון סדנאות ברחבי הצפון. שבוע עידוד ההנקה מצטרף לפעילויות המתקיימות באופן שוטף לאורך כל השנה לתמיכה ולהדרכה לאימהות מניקות וגם ייעוץ טלפוני.

במפגשים שיתקיימו ישתתפו נשים, שישמעו הרצאות בנושא הנקה, גודש בשד, דלקות חוזרות וחזרה לעבודה לאחר חופשת לידה.

צילום: שירותי בריאות כללית-

לדברי אתי נול, רכזת רפואה מונעת "מחקרים מראים שההנקה שורפת את השומן העודף שהצטבר במהלך ההיריון ומחקרים שפורסמו מראים שהנקה מפחיתה את הסיכון של האם המניקה ללקות בהתקף לב ושבץ מוחי גם עשר שנים לאחר הלידה. ההנקה מפחיתה את הסיכון של תמותה כתוצאה ממוות בעריסה ומונעות מחלות זיהומיות ומחלות כרוניות ואף סרטן. תפקיד יועצת הנקה הוא להקנות ידע וכלים ליולדת, לפני ההיריון, לאחר הלידה ולאורך כל תקופת ההנקה. הייעוץ מתחיל במפגש הראשון עם האם כבר בתחילת ההיריון. הדרכה הראשונה היא על תזונה. חשוב שהיולדת תקפיד על תזונה מאוזנת ומגוונת, שתיית מים עד רוויה ולהרבות באכילת פירות וירקות. בהמשך ואחרי הלידה הנשים מגיעות בדרך כלל למרפאה. למרות חשיבות ההנקה, יולדות רבות מתקשות בתהליך ההנקה וזקוקות לייעוץ. אנו שמים דגש על הקניית ידע, תמיכה, והתמיכה ממשיכה גם באימהות שהחליטו לא להניק. אם מתעורר קושי בבית, והיולדת אינה מסוגלת להגיע למרפאה פיזית היא מוזמנת להתקשר ולקבל ייעוץ והדרכה טלפוני".

השנה תקיים כללית מחוז צפון פורום שאלות תשובות בקבוצות פייסבוק של אמהות והגולשות ישאלו שאלות ויועצות הנקה מוסמכות יענו להן. חפשו אותנו בקבוצות.