אילנית צרפתי, מורה למתמטיקה בבית ספר 'אורט פסגות דתי' בבית שאן, הוכרזה השבוע כאחת מחמשת אנשי החינוך המצטיינים לשנה החולפת בצפון. צרפתי (47), נשואה ואם לשלושה ילדים, משמשת כמורה כבר כ־24 שנה.

אילנית צרפתי. פרגונים מכל עבר | צילום: שרון צור

"הבחירה בי מאוד הפתיעה אותי וריגשה", היא אומרת, "כן ציפיתי, אבל לא חשבתי שאבחר כי כל המורים שהגיעו לשלב הסופי עבדו קשה מאוד במהלך השנה והגיע להם להיבחר, אז כשהודיעו לי שזכיתי זו היתה הפתעה גדולה ונעימה. קיבלתי פרגונים מכל עבר - מההורים, מהצוות, מהתלמידים שלי כיום ואלו שהיו בעבר לאורך השנים. הנתינה לתלמידים נעשית מתוך צורך אישי ולא בשביל לקבל פרס, אבל זה בהחלט נותן מוטיבציה לדעת שמעריכים את העשייה שלך. למרות שתמיד אני מקבלת פידבקים מההנהלה, ההורים והתלמידים אבל בכל זאת מדובר בפידבק 'רשמי' יותר וזה כיף".

על האג'נדה שהיא מביאה איתה כמורה היא משתפת: "אני חושבת שאסור לוותר על שום ילד. אם אני מוותרת לו, אני מוותרת עליו. אני תמיד באה אליהם בדרישות, אך מצד שני תמיד דואגת לתת להם המון תמיכה גם רגשית כי במתמטיקה 5 יחידות לא פשוט בכלל, ואני גם מסייעת עם תגבורים מעבר לשעות הרגילות שלי למי שרוצה", אומרת צרפתי/

עוד היא מציינת שמה שמשחק בעיקר תפקיד בינה לבין התלמידים זה הקשר האישי, "ילד שאתה אוהב אותו מרגיש את זה, ואני מרגישה שהתלמידים הם כמו הילדים שלי. כשצריך להעמיד אותם במקום אני מעמידה וכשצריך לתת את החיבוק והמילה הטובה אז אני נותנת כמו אמא לכל דבר. מעבר לשיעורי המתמטיקה הם יודעים שאני פה לשמש להם אוזן קשבת כי אני רואה בתפקיד שלי מעבר למורה. המתמטיקה עבורי זה כלי בשביל לעזור להם להיות בני אדם יותר טובים ועם ערכים טובים".

מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, אמרה על המורים הנבחרים: "אלו הם נשים וגברים פורצי דרך ומעוררי השראה שגילו מנהיגות, לקחו אחריות והובילו באמונה ובנחישות, חזון חינוכי מופלא. בעשייה מלאת תשוקה נגעו בלבם ובנפשם של תלמידיהם, הטביעו חותם אישי, היו להם למורים לחיים ושינו בכך את מהלך חייהם. אני  מברכת ומודה לנבחרים מעומק הלב, על תרומתם האדירה לילדי הצפון ולמערכת החינוך במחוז".