משרד השיכון פרסם השבוע את תוצאות ההגרלה הראשונה של 'מחיר למשתכן' בנצרת עילית. התוצאות מצביעות על הצלחה גדולה גם בביקוש וגם בהיענות התושבים: 535 מתמודדים על 64 בתים, כאשר 70 אחוז מהמתמודדים ה תושבי העיר.

צילום: דוברות עיריית נצרת עילית

"שני הפרמטרים החשובים למדד ההצלחה בשיווק הבתים הם ביקוש בכלל והיענות התושבים בפרט, כי לפני הכל המטרה היא לספק פתרונות דיור לתושבי העיר", אמר ראש העיר רונן פלוט וציין כי נצרת עילית מובילה בביקוש גם ביחס לרשויות אחרות. "70 אחוז מהרוכשים הם תושבי העיר והיתר מכל חלקי הארץ".

הביקוש הגדול מיוחס למהפך שמתחולל בעיר בשלוש השנים האחרונות. "נצרת עילית נמצאת בעיצומה של מהפכת התחדשות רב־מערכתית וכוללת, שלא היתה כמוה ואין דומה לה בשום עיר אחרת בישראל", נמסר מהעירייה וצוין כי המהפכה מתייחסת לכל המערכות המונציפאליות, התשתיות והמרחב העירוני, "כל העיר משנה את פניה מקצה לקצה, מתחדשת ומשתדרגת בהשקעה של מאות מיליוני שקלים".

פרויקט הבנייה הראשון שיוצא לדרך ברחוב רימון כולל 98 יחידות דיור, מתוכן 64 ב'מחיר למשתכן'. על פי כללי ההגרלה, 50 אחוז מהבתים מיועדים לתושבי נצרת עילית בלבד, וזאת על פי בקשת ראש העיר רונן פלוט במסגרת מדיניות העדפת בני העיר.

פלוט מציין כי הפרויקט הראשון ברחוב רימון הוא רק הסנונית הראשונה. "לקראת הקיץ תצא הגרלה נוספת של 198 יחידות דיור במצפור ברק, ברחוב יזרעאל וממש בקרוב צפוי שיווק פרויקטים גדולים שנמצאים בישורת אחרונה לקראת יציאה למכרז".

לדברי פלוט, מגמת העלייה של נצרת עילית בכל הפרמטרים תלך ותתגבר בשנים הקרובות. "המתמודדים הרבים על הדירות בנצרת עילית מזהים נכון את הפוטנציאל האדיר הטמון בעיר, גם בהיבט הכלכלי. העיר חוזרת להיות הכי אטרקטיבית בגליל וממצבת את עצמה בראש הערים המבוקשות בצפון", אמר פלוט.

מהעירייה נמסר כי היצע הבנייה לתושבי העיר יהיה לא רק במחירים אטרקטיביים, אלא גם באזורים היפים ביותר בעיר ותוך הקפדה על בנייה איכותית בסטנדרטים הראויים. "שיווק הפרויקטים ילווה בקמפיין הסברה שיציג את פניה החדשות של העיר שמעניקה לתושביה מערכת חינוך מצוינת ואיכות חיים גבוהה", נמסר מהעירייה.