כמה עשרות הורים מעפולה, שילדיהם לומדים בחינוך הממלכתי חרדי-ספרדי, הפגינו היום מול העירייה במחאה על השינויים שהעירייה מתכננת לטענתם בגני ברכת רחל של העירייה. 

מההורים נמסר כי מדובר בשני גנים הנמצאים ברחוב ירושלים ורחוב קינמון הפועלים לפי הזרם הדתי-ספרדי. ההורים מתלוננים על כך שגן אחד ככל הנראה יועתק לשכונת עפולה עלית ועל כך שאין ביכולתם להביא את הילדים מידי בוקר לגן.

ההפגנה הערב מול העירייה (צילום: אלבום פרטי)

בנוסף מתלוננים ההורים כי הגן המופרד לשני מבנים וכולל מבנה אחד של בנות (רחוב ירושלים) ומבנה שני של בנים (רחוב קינמון) יחל לעבוד במתכונת שונה ויהפוך לרב גלאים, בניגוד למה שהיה נהוג עד עכשיו. לטענת ההורים האיחוד יגרום לגן בעפולה לעבוד במתכונת מעורבת של בנים ובנות. "אנחנו לא מוכנים לשינויים של העירייה", אמרו.

מעיריית עפולה נמסר בתגובה: "עד כה פעלו ארבעה גנים של זרם הממ"ח בעפולה למרות שילדים רבים מגיעים מעפולה עילית וגבעת המורה ולכן הוחלט בשנת הלימודים הבאה להנגיש עבורם את הגנים ושניים מהם יעברו לעפולה עלית. הטענה לגבי ערבוב של בנים ובנות יחד היא אינה נכונה כלל ותמשיך להיות הפרדה בין בנים ובנות. לגבי גנים רב-גילאיים גם כאן הטענה לא רלוונטית כי זה מה שהיה בשנים עברו וכך זה ימשיך להיות".

גורם בעירייה תהה: ״האם העובדה שהגנים היו תלת-גילאים בעבר וישארו כך ולא יהיה ערבוב בין בנים ובנות אז על מה הטענות? האם מישהו מנסה לעשות כאן פוליטיקה?".

חברי האופוזיציה במועצת העיר מ'תנופה לעפולה' התייחסו לנושא: "בעפולה יש 4 גנים של הזרם הממלכתי חרדי -2 גני בנים ברחוב קינמון ו-2 גני בנות ברחוב ירושלים הפועלים מזה 20 שנה בעיר לשביעות רצון ההורים. בגני הבנים יש 65 בנים בגן תלת גילאי . בגני הבנות היו 49 בנות.
ראש העיר בכבודו ובעצמו מנהל מול משרד החינוך מו"מ להעברת גנים לעפולה עלית לאחד המבנים הישנים בעיר. הגן המתודולוגי שבו יש מלמד/ גנן שהיה מכין את התלמידים לכיתה א', עכשיו רוצים להפריד בגנים בכדי לא לאפשר זאת ולפגוע בהשכלה ופיתוח של ילדים אלה ולהקשות להם את החיים".