אחרי תחרות נהדרת שכללה הגעה עד שלב חצי הגמר המכובד וביצועים מרשימים ביותר, הזמר הבית־שאני אושר ביטון (21), יכול לסכם בהצלחה את השתתפותו בתוכנית ה'כוכב הבא לאירוויזיון'. ביטון הציג לאורך כל העונה ביצועים מרשימים שהפילו את השופטים והקהל בבית, היה אחד מהמתמודדים האהובים העונה הזו ולא היה רחוק מלהגיע לגמר הגדול שנערך השבוע: "זו היתה חוויה מדהימה עבורי", אומר הזמר הצעיר ומוסיף, "בהתחלה התלבטתי קצת אם להגיע ולהשתתף שוב בתחרות כי אני כבר עובד ומופיע וחששתי שזה יפגע בי. אבל ברגע שלקחתי את ההחלטה להשתתף, המטרה הייתה להגיע לגמר".

אושר ביטון. "אני ממשיך לעבוד קשה" | צילום: שרון צור

הוא מספר קצת על השלבים שעבר במהלך התחרות: "האודישן הראשון היה 'תל אביב בלילה' והיה אודישן ממש טוב, כל השופטים העבירו אותי. עברתי שלב אחר שלב עד שהגענו לשלב הסינון, שבו מתוך שישים מתמודדים נשארנו עשרים. הודחתי בכניסה לעשירייה האחרונה ובכל זאת הצלחתי לחזור לחצי הגמר, בו לצערי הפסדתי לקובי מרימי - שהוא זמר מדהים - בהפרש של שני אחוזים בלבד. רציתי להגיע לגמר וברור שהתבאסתי מההדחה אבל אני מרים את הראש וממשיך בעבודה קשה".

הביצוע שביטון הכי אהב במהלך התחרות הוא כמובן הביצוע ש'שבר' את המדינה ואת אסי עזר אישית, 'ים של דמעות', שרבים אמרו שלא נשמע ביצוע כזה מאז ההופעה המיתולוגית של נינט טייב בגמר של 'כוכב נולד' בניצנים. ביטון הקדיש את השיר לחברו שנהרג. "לפני שמונה חודשים, החבר שלי אור עמר זיכרונו לברכה היה בדרך חזרה מהבסיס ונהרג בתאונת דרכים. אור היה חלק בלתי נפרד ממני, אין דבר שאני והוא לא עשינו יחד ואחרי שהוא נהרג הבטחתי לעצמי שלכל מקום שאלך ובכל הופעה שאופיע אור יהיה תמיד איתי, ואני אשתדל להזכיר אותו בכל מקום", הוא אומר ומוסיף:  "השיר הזה ריגש אותי מאוד. אני אחד כזה שלא יבכה מול מצלמה, אבל לקראת סוף השיר החזקתי את עצמי לא להתפרק. מאחורי הקלעים  כבר הרשתי לעצמי לבכות".

כזכור, ביטון פרץ לתודעתנו אחרי שכבר השתתף בתוכנית 'הכוכב הבא' לפני כשנתיים והודח רגע לפני שלב רבע הגמר. במהלך הזמן הזה הספיק ביטון לצבור קהל גדול של מעריצים, להתבגר ולהשתפשף בתעשייה. הוא כבר הוציא כמה קאברים ולפני שלושה שבועות הוציא את הסינגל הראשון שלו, 'משתקפת' (מילים שמוליק אלבוחר, לחן פאר טסי ואריק זנטי) שצבר כבר 500 אלף צפיות. על ההשתתפות ב'כוכב הבא' הוא אומר "אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לקחת חלק בחוויה הזו ולהגיע לשלב המכובד של חצי הגמר".

מה אתה חושב שהחשיפה וההצלחה הגדולה תביא לקריירה שלך?

"אני ממשיך לעבוד קשה. יש לי כבר עוד שני סינגלים מוכנים ליציאה. אסור לעצור, אני עכשיו בדקות התהילה שלי מה שנקרא, וצריך לנצל את זה".

אתה חושב שתשתתף בעוד תוכנית ראליטי בעתיד?

"אני לא חושב שאלך לעוד ראליטי. אני חושב שכבר הראיתי מה אני שווה ויודע לעשות, ועכשיו אני רוצה להראות את זה בעולם האמיתי. אני רוצה להחזיר על האהבה שאני מקבל, והחלום הוא כמובן להגיע לקיסריה".