עיריית עפולה החלה במבצע להתקנת והחלפת פנסי תאורה בגבעת המורה, עפולה עילית וכן בעפולה בעלות של כחצי מיליון שקלים. בסך הכל תחליף הרשות למעלה מ-200 נורות לד LED בעלות אורך חיים ארוך יותר ובעלות חסכון גדול יותר באנרגיה ובחשמל.

צילום: דוברות עיריית עפולה

בימים האחרונים הוחלפו במסגרת הפרויקט למעלה מ-50 פנסי רחוב בגבעת המורה שעמדו יתומים למעלה משנה שלמה ללא תאורה. יהודה משה, מי שעומד בראש המינהלות ופניות הציבור של השכונות בגבעת המורה ועפולה עילית, ציין כי לאחר שהתקבלו פניות על עמודי תאורה לא פעילים כבר למעלה משנה, הנחה ראש העיר אבי אלקבץ לטפל בנושא בהקדם האפשרי ובימים האחרונים אכן ניתן מענה והוחלפו למעלה מ-50 פנסים.

כידוע, על גביי מערכת התאורה העירונית הותקנה מערכת חכמה שמתריעה על עמודי תאורה בהן נשרפה נורה כך שתוך 24 שעות מגיעים אנשי מחלקת החשמל לשטח ומחליפים את הנורה בחדשה. יחד עם זאת במינהלת השכונות פנו לתושבי גבעת המורה וביקשו לדווח למוקד העירוני בטלפון 106 על כל פנס שאינו פעיל כדי שאנשי מחלקת החשמל יוכלו לסיים את המבצע באופן מושלם. עוד הוסיפו במינהלת כי בשלב הבא יוחלפו פנסי תאורה לא פעילים ברחובות השונים בעפולה עילית ובהמשך גם בעפולה.