חבר מועצת העיר עפולה, איתי כהן, הגיע הערב להופעה בפארק העירוני של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ והזמר הים-תיכוני חיים ישראל. ההופעה התקיימה בהפרדה מלאה בין גברים לנשים ונכחו בה אלפים. כידוע, קיום האירוע היה בספק עד היום אחר הצהריים לאור עתירה שהוגשה נגד קיום האירוע בהפרדה מגדרית.

איתי כהן עם הזמר מוטי שטיינמץ (צילום: אלבום פרטי)

"היה אירוע מרגש. כיף היה לראות את המגזר החרדי בעפולה שמח. הם הצביעו ברגליים, נשים וגברים ובאו בהמוניהם", אמר כהן,  "ילדים קטנים רקדו ושמחו. האושר היה ניכר על פניהם. את האושר הזה ניסו לגדוע ארגונים מסוימים. לא מבין את אלה שרצו לפגוע באורח חייהם של הציבור החרדי".

מה האירוע הזה עשה לדעתך לעפולה?

"הוא עשה טוב לעיר. הוא חיבר את כולם - חילוניים, חרדים ודתיים. בימים האחרונים היה פה מפגן אחדות מרגש. כל העיר היתה בעד קיום האירוע עבור הציבור החרדי בהפרדה מגדרית. אני מאמץ את המשפט של ראש העיר אבי אלקבץ: 'אנחנו לא ממדרים נשים אנחנו מאדירים נשים'". 

עם ראש העיר אבי אלקבץ ומנכ"ל העירייה שלום שלמה (צילום: אלבום פרטי)

ראש העיר הפך ליקיר הציבור החרדי?

"ראש העיר הפך לסמל של אחדות. הוא בעד לשרת ולעשות טוב לכל תושבי העיר ללא יוצא מן הכלל. אני שמח שמתוך 360 האירועים שעפולה מקיימת ניתנה האפשרות לקיים אירוע אחד למגזר החרדי. זה מגיע להם. הם משלמים ארנונה כמו כולם. הם האחים שלנו. יצא לי לרקוד הערב יחד עם ראש העיר, המנכ"ל שלום שלמה ואחיקם משה דוד. היינו שמחים כי הצדק נעשה". 

האם לדעתך הדברים הנכתבים ברשתות החברתיות כנגד חברת מועצת העיר נגה שרון עברו כבר את גבול הטעם הטוב?

"אני מבקש מכל תושבי עפולה להישאר מאוחדים. כמה שפחות שנאה גם מול אלה שטעו. אני מקווה שכל מי שהסית נגד המגזר החרדי יתנצל בפניו. מה שקורה ברשתות החברתיות היה ביקורת לגיטימית והזדהות עם רצונו של המגזר החרדי".