כמדי שנה נערכו הבחירות המסורתיות ליו"ר מועצת התלמידים בעפולה, בסיומן עומר שחר מבית הספר 'אורן' נבחר לאחר קרב צמוד עם ליגל אבוהב לעמוד בראש מועצת התלמידים בעיר.

עומר שחר. בקרוב פגישה עם ראש העיר | צילום: שרון צור

שחר (14) חבר קבוע במועצה כבר מכיתה ו', ובשנה שעברה אף היה חבר במועצת הנוער. השנה עשה את קפיצת המדרגה וזכה לאמון מצד חבריו, אשר בחרו בו לייצג אותם כיו"ר המועצה. "בהתחלה לא חשבתי לרוץ כי פחדתי שזה יפגע לי בלימודים, אבל הבנתי שאין הרבה מתמודדים וזו הזדמנות טובה עבורי", אמר. "היה קרב צמוד, אך האמנתי שאזכה. המשפחה והחברים דחפו אותי לאורך כל הדרך ועזרו לי עם המצע לבחירות האלה".

שחר העלה כמה נושאים אותם ירצה לקדם כיו"ר החדש, ובראשם ההיצע הדל של מקומות בילוי בעיר. "כמעט שאין מקומות בילוי פה. כדי לצאת לבלות אני והחברים שלי מעדיפים לשרוף חצי יום ולהרחיק עד תל אביב או חיפה בשביל ליהנות, וזו אחת המטרות שלי כיו"ר - לדאוג שזה לא יקרה. אני רוצה להשאיר את בני הנוער פה בעיר", פירט את משנתו. "יש לי רעיון לפתוח מסעדה שבה יעבדו רק בני נוער, מה שייתן גם תעסוקה וגם מקום לבילוי עבור בני הנוער".

גם נושא התחבורה הציבורית מדאיג את שחר הצעיר. "קו האוטובוס האחרון הוא ב־12 בלילה והרכבת האחרונה יוצאת ב־21:00, מה שמגביל אותנו לצאת ולחזור לעיר בשעות הלילה. גם ככה אין פה מקומות בילוי, אז לפחות שיהיה לנו איך להגיע למקומות מחוץ לעיר".

לגבי החינוך בעפולה שעבר לא מעט טלטלות, הוא אומר שתמיד יש מקום לשיפור. "בסך הכל אנחנו לומדים די בסדר, אבל אני חושב שאפשר לנסות יותר שיתופי פעולה דווקא בין התלמידים. במקום להביא אנשים מבחוץ שיבואו ויעזרו, אפשר לגרום לכך שהחברים יעזרו אחד לשני. אצלנו, למשל, הכיתה של המצטיינים עוזרת לאלה שמתקשים יותר, ואני חושב שככה קל יותר להבין את החומר".

בכוונתו להמשיך את שיתוף הפעולה עם ילדי החינוך המיוחד. "גם בשנה שעברה עשינו המון התנדבויות ואני בתקווה שגם השנה זה יימשך. אני רוצה שנגיע לכמה שיותר מקומות, שבהם נוכל להתנדב ושנעזור לילדים להרגיש חלק מהקהילה, גם אלו שלא יכולים ללמוד בסביבה רגילה. חשוב שהם ירגישו שיש מי שרוצה לעזור להם ורוצה שהם יצליחו".

בקרוב הוא אמור להיפגש עם ראש העירייה החדש, אבי אלקבץ. "אני יודע שהוא ראש עירייה שפתוח לרעיונות של הנוער. אני מאמין שיהיה בינינו שיתוף פעולה טוב ושנוכל לפנות אליו כשנהיה זקוקים לו".