מדוח שפרסמה משטרת ישראל עולה כי בשנת 2019 נרשמה ירידה של 33 אחוזים בדיווחים על עבירות פליליות לעומת 2018. הדוח כולל עבירות מסוג גניבה מתוך רכב, גניבת רכב, התפרצות לדירות והתפרצות לבתי עסק ומוסדות.

תחנת משטרת מגדל העמק (צילום: שרון צור)

מהנתונים עולה כי בשנת 2018 דווחו בסך הכל 58 עבירות, מתוכן 14 לגניבה מתוך רכב, 10 לגניבת רכב, 1 התפרצות לדירות ו־17 התפרצויות לבתי עסק ומוסדות, ואילו בשנת 2019 דווח על 39 עבירות: 6 עבירות על גניבה מתוך רכב, 8 על גניבת רכב, 17 על התפרצות לדירה ו־8 התפרצויות לבתי עסק ומוסדות. הנתונים מראים על המשך מגמת הירידה בפשיעה בשנים האחרונות ועל שיפור תחושת הביטחון של התושבים.

מנכ"ל העירייה, שלום זוזוט, המשמש כנציג הרשות בוועדת האכיפה העירונית עם משטרת ישראל, אמר: "עם פרסום הנתונים ניתן לראות בבירור כי ישנה מגמת ירידה ברורה בעבירות תנועה ופשיעה. נמשיך לעשות הכל כולל הקצאת המשאבים הנדרשים לאנשי המקצוע".

מפקד משטרת מגדל העמק סנ"צ אייל קהתי הדגיש כי השנה יופעלו כוחות ואמצעיים גלויים וסמויים לטיפול בתופעת ההצתות ובאירועי פשיעה חמורים על ידי כוחות מיוחדים כמו יחידת ימ"ר מרחב.

ראש העיר אלי ברדה שיבח את שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל בפיקודו של סנ"צ אייל קהתי לבין הרשות המקומית שמניב תוצאות שתכליתן ירידה בפשיעה, שיפור בתחושת הביטחון של התושב והעלאת רמת איכות החיים שלו.