בתום חקירה משטרתית מורכבת הוגש אתמול (שני) כתב אישום נגד תושב עפולה בגין 4 שודים של בנקים בעפולה, הלבנת הון וזיוף סימני היכר של הרכב.

מהמשטרה נמסר כי תחילתה של החקירה לפני כשבועיים, בדיווח שהתקבל במוקד 100 של משטרת ישראל אודות שוד סניף בנק בינלאומי בעפולה. הנאשם (עפולה), כך על פי כתב האישום, נכנס לבנק, ניגש לכספרית ובאיומי אקדח דמה שדד סכום כסף של עשרות אלפי שקלים. ביציאתו מהבנק הוא נעצר על ידי שוטרים, אשר הגיעו למקום באופן מידי ואזרח שסייע לשוטרים.

צילום באדיבות שהמטרה

עוד נמסר מהמשטרה כי במהלך חקירה מורכבת, תוך ביצוע מגוון פעולות אופרטיביות ותוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת הצליחו החוקרים לאסוף ראיות, אשר קושרות את החשוד באופן ישיר לביצוע 3 שודים נוספים של בנקים בעיר עפולה, אשר בוצעו על ידו בין השנים 2017-2019,במהלכם שדד מאות אלפי שקלים.

בהודעת המשטרה נכתב כי הנאשם פעל באותה שיטה וביצע שודים באמצעות אקדח דמה כאשר הוא נכנס לבנק רעול פנים, מאיים על הכספרית ודורש למסור לו כסף. בסמוך לאחר כל אירוע שוד, כך על פי כתב האישום, הפקיד הנאשם חלק הארי משלל השוד בחשבון בנק שלו.את ההפקדות פיצל הנאשם לסכומים קטנים,לרוב מתחת ל10.000 ש"ח,וזאת במטרה להסתיר את מקור הכספים.

בנוסף זייף הנאשם, כך על פי כתב האישום, וטשטש סימני זיהוי של הרכב באופן שהיה מסתיר את לוחיות הרישוי של רכבו ע"י לוחית רישוי אחרת ובכך עשה מעשה המקשה לזיהוי רכב,אשר שימש אותו לביצוע השוד.

עוד נמסר מהמשטרה כי במסגרת החקירה, אשר הופקדה בידי צוות חקירה מיוחד ולוותה על ידי פרקליטות מחוז צפון, אספה המשטרה עדויות וראיות שונות והביאה לגיבוש תשתית ראייתית כנגד הנאשם לצורך הגשת כתב אישום. מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בנצרת ואתמול, עם סיומה של החקירה הוגש נגדו, באמצעות פרקליטות מחוז צפון, כתב אישום ובקשה למעצר עד תום הליכים.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול ללא לאות ובכל האמצעים, למיצוי הדין כנגד אותם עבריינים אשר תוך זילות ולשם בצע כסף פוגעים בשלומו, בטחונו וברכושו של הציבור הנורמטיבי, שומר החוק", נמסר מהמשטרה.

תגובת עורך דינו של הנאשם תתפרסם כשתתקבל.