עיריית נצרת עילית פתרה לעוד חמש שנים לפחות את מצוקת הקבורה הקשה בבית העלמין בעיר. מהנדסת העיר סבטלנה גרמן הציגה השבוע בפני הנהלת המטה המקצועי של העירייה את השלמתו של פרויקט הרחבת בית העלמין באמצעות הכשרת 671 שטחי קבורה נוספים בשטחים חדשים.

בית העלמין של נצרת עילית | צילום: שרון צור

גרמן ציינה כי הפרויקט בוצע במהירות וזאת לאחר שהתברר כי במשך שנים רבות אחורה לא הוכשרו שטחי קבורה חדשים ועד לפני כשנתיים בית העלמין עמד בפני סכנת סגירה.

"כשנודע לראש העיר רונן פלוט על עומק המחדל שאפיין את הטיפול במצוקת הקבורה בבית העלמין במשך למעלה מעשר שנים הוא הכריז על מצב חירום ונתן הנחיה להכשיר במידי מאות שטחי קבורה נוספים במינימום זמן", סיפרה גרמן והוסיפה כי על פי המדיניות החדשה, העירייה תתכנן כבר מעכשיו שטחי קבורה נוספים, שישמשו כעתודה לחמש השנים הבאות.

"במשך שנים רבות התעלמו מבעיית שטחי הקבורה שהלכו והצטמצמו בבית העלמין ופשוט לא טיפלו בה. שנה וחצי אחרי שנכנסתי לתפקיד נחרדתי לגלות את עומק הבעיה וביקשתי לגייס את כל המשאבים של העירייה על מנת למצוא פתרונות ראויים", אמר ראש העיר פלוט והוסיף כי שירותי הקבורה בבית העלמין נמצאים באחריות העירייה: "זהו השירות היחיד שאני מתפלל שאיש לא ישתמש בו".