היזמית החברתית ממושב נהלל לימור רגב, שהתמודדה בבחירות האחרונות על ראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל, הצטרפה לעמותת הידידים של המרכז הרפואי העמק בעפולה.

לימור רגב. כוח חיזוק | צילום: שרון צור

"המרכז הרפואי העמק הוא נותן הרפואה המרכזי לתושבי העמק והסביבה ולכן בידינו ובכוחנו הפוטנציאל והחובה לשפר את איכות הרפואה בצפון ולהפוך אותו למוביל באיכות השירות", הסבירה רגב מדוע החליטה להצטרף לעמותה, "המרכז הרפואי העמק הוא מקום מרכזי בהוויה האזורית. הוא עוגן תעסוקתי וטיפולי והוא מקום מפגש של תושבים מכל האזור. נושא בריאות וחברה קרובים ללבי. באופן אישי חוויתי הן את המרכז הרפואי העמק כשילדיי היו קטנים וגם חוויתי מרכזים רפואיים בעולם ובמרכז הארץ ולכן אני חושבת שעלינו לא לוותר ולעשות הכל כדי להשוות את רמת הרפואה. אין לנו סיבה להסתפק בפחות ממה שיש במרכז הארץ ובעולם הרחב".

לפני חג הפסח השתתפה רגב בישיבה הראשונה שלה כחברת עמותה, ישיבה שסיכמה את הישגי 'עמק תרום'. בשבועיים האחרונים היא עסוקה בלימוד הנושא ומקיימת פגישות עם חברי העמותה ועם חברי עמותות ידידות של בתי החולים רמב"ם, הלל יפה ופוריה. "להיות חברה בעמותת הידידים זה להביא את האנרגיות, הקשרים והניסיון המקצועי שלי לטובת קידומו של בית החולים ואני שמחה להעמיד את כל זה לטובת בית החולים. אני שמחה ואפילו מתרגשת להיות בקרב אנשים יקרים שהמרכז הרפואי עומד בראש מעיינם ועושים עבורו לילות כימים. אני גאה להצטרף לחבורה של אנשים אכפתיים ומקווה שאוכל להביא תועלת".

כאמור, רגב התמודדה בבחירות האחרונות לראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל והפסידה לראש המועצה המכהן אייל בצר, שנבחר לכהונה נוספת. מה היא עושה מאז הבחירות? רגב: "אני עסוקה בכמה פרויקטים - חלקם במישור הפילנתרופי וחלקם במישור העסקי. לכולם יש מטרה להביא תועלת לשיפור חיי התושבים באזור".

עמותת ידידי מרכז רפואי העמק נוסדה בשנת 1997 ומטרתה לסייע בפיתוח ובקידום המרכז הרפואי לרווחת המטופלים. יו"ר העמותה הוא תא"ל במיל' גיורא ענבר והמנכ"ל הוא ויקטור בן נעים.