החלו המיונים למכינה הקדם צבאית 'תבור' בנצרת עילית לקראת המחזור הבא. למיון הראשון הגיעו 270 מועמדים, בני נוער מכל הארץ, ובקרוב יתקיימו עוד שני מועדי מיון. מכינת 'תבור' נחשבת למבוקשת מאוד וכי בשנה שעברה הגיעו 987 מועמדים לקבלה ולקליטה.

מבין מאות המועמדים להתקבל למכינה רק 60 עוברים את המיון הקפדני. את הבאים קיבלו חניכות המכינה.

נעם שרף ונוי סגל מקדמות את הבאים למיונים (צילום: נב''ס)

'מכינת תבור פועלת לאור התפיסה הגורסת כי בכוחה של קבוצה איכותית ומצומצמת של צעירים חדורי תחושת שליחות ומוטיבציה להוביל שינויים משמעותיים בחברה הישראלית", נכתב בהודעה הקבלה, "אי לכך המכינה משקיעה מאמץ מיוחד באיתור ובמיון המועמדים למכינה מתוך אמונה שאיכות האנשים במכינה היא שתקבע את איכות הפעילות בסביבתה וכן את מוטת ההשפעה של המכינה בעתיד – השתלבות בוגרי המכינה במסלולי פיקוד וקצונה ביחידות הליבה של צה''ל, השתלבות בוגרי המכינה במוקדי ההשפעה וקבלת ההחלטות במדינת ישראל".

בעשרת חודשי הפעילות של המכינה נדרשים החניכים לעמידה ברף גבוה מאוד של סטנדרטים אישיים וקבוצתיים: נורמות אישיות גבוהות בתחום הערכי בדגש על חברות, בגרות ומשמעת עצמית ויכולת תפקוד בתנאי לחץ

"על החניכים מוטלות משימות כבדות משקל במיוחד בתחום העשייה החברתית, החניכים מובילים אחריהם בני נוער וילדים לפעילויות מגוונות, נדרשים לעבודה עם נוער במצבי סיכון וכמו כן הם שותפים מלאים לקידום המכינה במגוון היבטים באמצעות צוותי פעולה מצומצמים שאליהם מתחלקים החניכים בראשית השנה", נמסר למועמדים למכינה

יצוין כי למבקשים להיקלט ישנו תהליך קליטה מובנה. טיול גיבוש לכלל מסיימי המיון שמטרתו להתחיל בתהליך ההכרות של המחזור והכנתו לשנת המכינה, וכן מפגשים קצרים נוספים בחופשת הקיץ.