רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) אישרו את בקשת עיריית מגדל העמק לתכנון 'התחדשות עירונית'  במרכז העיר הישן - מהכיכר הדרומית של רחוב 'דרך העמק' כולל הרחובות הסמוכים ועד לאזור בית 'יד לבנים',.עלות התכנון הינה כ- 3.5 מיליון שקלים.

מרכז העיר. הגיע הזמן להתחדש (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

מהנדס העירייה אריאל טויטו הפועל במלוא המרץ כדי לקדם את מיזם 'התחדשות עירונית' אמר: "מדובר בהישג גדול ובבשורה משמחת למגדל העמק. התכנון יהווה מנוף ותמריץ לבעלי העסקים, יזמים ותושבים לשדרג את המרכזים המסחריים, המרחב הציבורי ומתחמי המגורים עם תוכנית מאושרת ומאפשרת לממש חזון וחלום כאחד".

לפני כשנה הגיעו למגדל העמק יו"ר קבינט הדיור הקודם אביגדור יצחקי עם מחליפו זאב ביילסקי, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן, מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון ואנשי מקצוע נוספים כדי לקדם את נושא 'ההתחדשות העירונית' ובקרוב ייצא לדרך התכנון של פיילוט ראשון מסוגו בעיר במסגרתו יקודם פרויקט 'פינוי-בינוי' לשלושה מבנים ב'מתחם העצמאות' 58, 60, 62 שהוכרזו על ידי ממשלת ישראל כמבנים המיועדים להתחדשות עירונית.

חשוב לציין כי ביום רביעי שבוע שעבר התקיים כנס 'שיתוף-ציבור' בהשתתפות דיירי הבניינים ברחוב העצמאות שקיבלו מידע ותיאום ציפיות על הפרויקט בשלביו השונים.