שישה שבועות עברו מאז הבחירות לרשויות המקומיות ובעוד שבכל עיר כבר מונו סגנים וממלא מקום, בעיריית מגדל העמק טרם עשה זאת ראש העירייה אלי ברדה.

הסיבה לכך ששני התפקידים לא אוישו קשורה להסכמים בין סיעת מגדל העמק ביתנו בראשות סרגיי אוקלנדר וסיעת ש"ס בראשות נחום אסולין.

אלי ברדה. "הסגנים חסרים לי פה ביום יום שלי" | צילום: שרון צור

אוקלנדר וש"ס הם חברי קואליציה ותיקים ועובדים עם ראש העירייה בשיתוף פעולה כבר שנים רבות. שתי הסיעות מעוניינות להיכנס יחד לקואליציה על פי הסכמים שעשו ביניהן, לפיהם לא נכנסים לקואליציה לבד אלא רק יחד, ואצל שתיהן יש התנגדות לכך שאלי בקסיס ימונה לסגן בשכר. בקסיס הוא מספר שתיים בליכוד, שהיא סיעתו של ברדה, והשניים עובדים בשיתוף פעולה הדוק במשך שנים.

ברדה ייאלץ בימים הקרובים לפתור את הסוגיה ולאייש את התפקידים. "יכולתי לסגור את זה בשבוע הראשון, אבל אני חושב שאנחנו צריכים לסגור כמה דברים, להתייעץ בכמה עניינים ולקבל את ההחלטות", הסביר ברדה, "בסופו של דבר יצאנו כבר לדרך, ורשויות שהן במצב דומה לשלי אומרות מי בכלל צריך סגנים. אני מתקן אותן שכן צריך סגנים נאמנים שאיתם אתה חולק את העבודה יחד ואתה משרת את העיר שלך יותר טוב. הסגנים חסרים לי פה ביום יום שלי בהוויה של הרשות המקומית, אבל העניינים ייסגרו בקרוב".

ברדה מעוניין לשמור על קשרים טובים עם כל הנוגעים בדבר. "אף אחד לא יתלהם ובטח לא נתנשא. אנחנו מדברים בגובה העיניים, בחברות עם האנשים, במיוחד עם סרגיי שיותר מממלא מקום - הוא בגדר חבר. יש לנו ניסיון של 20 שנות עבודה יחד. אני אעשה מאמץ הכי גדול שאני יכול כדי לפתור את זה בדרכי נועם, שלום וחברות. לא ניתן למחלוקת על הדרך לקלקל את היחסים בינינו שנבנו בעמל רב, באמון ובחברות. אני לא ממהר לסגור את הדלתות לאף אחד".

חבר המועצה מש"ס נחום אסולין: "בשלב זה אינני מוכן להגיב".

חבר המועצה אלי בקסיס מסר בתגובה: "במגדל העמק נבחר ראש העיר אלי ברדה על ידי התושבים ובכך קיבל את המנדט. אני בטוח שהוא יעשה את הדבר הכי טוב לטובת תושבי העיר".

 חבר המועצה סרגיי אוקלנדר מסר בתגובה: "אנחנו שמחים שראש העיר אלי ברדה נבחר גם בעזרתנו. כרגע אין מה להגיב. אנחנו נגיב ברגע שיסגרו דברים. אנחנו נמצאים בדיונים ומשא ומתן וברצוני לאחל לכולם שנה אזרחית טובה".