ראש העיר עפולה אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי, ביקרו הבוקר, יום רביעי, את אם הילדים מארי נחמיאס, שתדליק משואה ביום העצמאות ה-71 והזמינו אותה לעמוד בראש צעדת גני הילדיםף4 המסורתית של עפולה, שתתקיים ביום שישי הבא.

נחמיאס עם ראש העיר אלקבץ וסגנו מליחי (צילום: עיריית עפולה)

נחמיאס, בת 92, התבשרה אתמול (שלישי) כי בעקבות העובדה שהיא הייתה אם אומנה ל 52 ילדי אומנה היא תזכה לכבוד להדליק משואה ביום העצמאות. נחמיאס קיבלה את הבשורה בהתרגשות והחלה בהכנות לטקס.

ביום ראשון היא תיפגש עם שרת התרבות מירי רגב והיום היא קיבלה את פניו של ראש העיר אלקבץ וסגנו מליחי. נחמיאס סיפרה להם אודות חייה בטוניס והימלטותה מהמלחמה ועל החלטתה להפוך לאם אומנה, בנוסף לשמונת ילדיה. אלקבץ ביקש מנחמיאס לעמוד בראש צעדת הילדים ואמר: "מארי היא אם הילדים ואין מתאימה ממנה להוביל את צעדת הילדים המרגשת שלנו בה יצעדו 1,500 ילדי הגנים ובסיומה תתקיים עצרת גני ילדים לכבוד יום העצמאות".

נחמיאס קיבלה את ההזמנה בהתרגשות ואמרה שהיא מעריכה מאד את הכבוד הניתן לה בעיר עפולה: "עפולה זה הבית שלי והמשפחה הגדולה שלי. אני מודה לראש העיר ולסגנו על ההזמנה ולכל תושבי עפולה על הברכות שאני מקבלת. המשואה היא של תושבי עפולה".