אלפי עוגיות מרוקאיות, מאות מופלטות, עשרות תלבושות אותנטיות, שוק מרוקאי אחד ומוזיקה מרוקאית מסורתית זה מה שצפוי לתושבי העיר שיגיעו היום לחגיגות המימונה שיפיק אגף התרבות בעיריית עפולה. חגיגת המימונה העירונית תתקיים היום (מוצאי שבת, 27.4) החל מהשעה 21:00 ב'פארק הרכבת' ב'בית החייל' לשעבר. הכניסה חינם.

ראש העיר אבי אלקבץ מארח את תושבי עפולה בחגיגות המימונה. (צילום: ארכיון דוברות עיריית עפולנ)

 כידוע, ראש העיר אבי אלקבץ החל במסורת של חגיגות מימונה עירוניות כדי לאפשר לכל תושבי העיר, גם כאלה שאינם יוצאי מרוקו, ליהנות מהחג המסורתי. בשנים האחרונות הופסקה המימונה המסורתית למרות שזכתה להצלחה בקרב התושבים ולאחרונה החליט אלקבץ לחדש את המסורת.

ברשות יודעים כי חגיגות המימונה תהווה מוקד עליה לרגל לתושבי העיר, אישי ציבור, פוליטיקאים ומכובדים ולכן נערכו בהתאם. מי שיגיע לאירוע שיתקיים ב'פארק הרכבת' ('בית החייל' לשעבר) יוכל ליהנות מהפקת ענק שתכלול תפאורה אותנטית שתכלול בדים אוריינטליים, אביזרים, כלי נחושת, שטיחים וכריות, כסאות מעוצבים, כשגולת הכותרת הם האפריונים וטאלמון אשר יקשטו את האירוע.

בנוסף, מלבישות מקצועיות תפעלנה עמדה הכוללת תלבושות מסורתיות שיוצעו לאח"מים הבאים לבקר כאשר את זמנם של האורחים ינעימו הלהקה האנדלוסית "לילות המזרח" עם הסולן ליאור ביטון והפייטן אלעד אלישע.

ואיך אפשר בלי משהו מתוק. באי האירוע ייהנו מפינות תה עם כוסות מעוטרים, פינות הכנה למופלטות ואפילו חוויה של סיור בשוק מרוקאי עם כל הצבעים, והטעמים שיציעו כ-3,000 עוגיות מסורתיות מסוגים שונים, מגשי פירות, פיצוחים ועוד.

חבר מועצת העיר איתי כהן (צילום: נווה מזלתריים)

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "המימונה הפכה מזמן לחג כל-ישראלי של מסורת, שמחה וסמל של אירוח רחב לב. אני מזמין את תושבי עפולה להגיע לחגיגת המימונה העירונית שנקיים בפארק הרכבת כמיטב המסורת, תרבחו ותסעדו".

חבר מועצת העיר איתי כהן הוסיף: "כבן לעדה המרוקאית וכחבר מועצה בקואליציה של ראש עיר מרוקאי, אני גאה שסוף סוף ראש העיר אבי אלקבץ החזיר את חגיגות המימונה לכלל העיר וריכז אותה למימונה עירונית לכל התושבים מכל העדות. תושבי עפולה - בואו לטעום מהמטעמים והמאכלים המרוקאים ובעיקר להיות ביחד, משפחה אחת".