ביום שני הקרוב תיערך תחרות מיס יוניברס בבנגקוק, תאילנד. תחרות היופי הבינלאומית תיערך ליתר דיוק בלילה שבין ראשון לשני, בשעה 2:00, שעון ישראל. את ישראל תייצג מלכת היופי לשנת 2018 ניקול רזניקוב בת ה־18 מעפולה, שמקווה לשחזר את ההישג של רינה מור שזכתה בעבר בתחרות בשנת 76'. את התחרות יהיה ניתן לראות בשידור חי בערוץ פוקס ובאתר מיס יוניברס.

ניקול רזניקוב. עדיין לא חשבה על משפט ניצחון | צילום: אלבום פרטי

 "יש התרגשות גדולה, ויש לנו לו"ז מאוד עמוס. התחלנו רוטינה של חזרות לטקס שיימשכו בכל יום עד מועד הטקס", סיפרה רזניקוב לקראת היום הגדול, "עם כל החוויה וההתרגשות מסביב, זה לא פשוט. יש לי ימים קשים ופחות קשים, אבל בשורה התחתונה אני נהנית בטירוף. אני עוברת חוויה שאני לא חושבת שאעבור אי פעם במקום אחר. זו בהחלט חוויה מעצימה ומבגרת, ואני חושבת שאחזור בן אדם שונה - הרבה יותר אחראי, בוגר וכמובן עצמאי כי אין מי שידאג לך פה חוץ מאשר את לעצמך".

נותנת את המקסימום

ימים ספורים לפני התחרות, ההתרגשות ניכרת היטב בקולה של רזניקוב. "יש לי פרפרים בבטן כל בוקר וכל לילה לפני השינה", היא מודה, "במיוחד עכשיו כשהתחילו החזרות והכל מרגיש קרוב מתמיד. אני בקושי ישנה בלילה. אני מדפדפת בתמונות של היום שעבר ולא מעכלת שאני נמצאת פה בכלל. אני מדמיינת את הטקס וחושבת אם אני אצליח לראות מהבמה את ההורים ואת סטס, החבר שלי. אני מתגעגעת לכולם. פעם ראשונה שאני נוסעת לבד לכל כך הרבה זמן, למקום שאני לא מכירה עם אנשים שאני לא מכירה".

בינתיים היא מנסה להתרגל לאוכל המקומי. "זה נושא רגיש פה. אני לא מתחברת לטעמים, לכן יוצא שאני כל יום אוכלת אורז עם קטשופ", היא צוחקת.

מה הציפיות שלך לקראת התחרות?

"למצות את החוויה שאני נמצאת בה כרגע ולחזור בסיפוק שלם, וכמובן שלקחת את הכתר". ואפרופו כתר, קעקוע אחד של כתר כבר יש לה. יום אחרי שזכתה בתחרות מלכת היופי של ישראל, היא עשתה את הקעקוע. "עשיתי כתר כי זכיתי", היא מתגאה, "בכל פעם שאני מסתכלת עליו זה מעלה לי חיוך על הפנים ונותן לי הרגשה טובה", היא אומרת.

מאמינה שתצליחי לזכות ב'מיס יוניברס'?

"כן, אני מאמינה בעצמי. אני מבחינתי נותנת פה את המקסימום ואם לא אזכה, אז אדע שזה לא בדיוק היה בידיים שלי כי אני נותנת פה את כל כולי ב־100 אחוז".

זכייה בתחרות היופי הפופולרית ביותר בעולם תהיה הגשמת חלום מבחינתך?

"החלום שלי כבר התגשם - אני מלכת היופי של ישראל לשנת 2018, יש לי קעקוע של כתר. אוכל להגיד לילדים שלי 'אמא היתה מלכת יופי', מה שיקרה מפה והלאה זה רק בונוס עבורי".

איך ההרגשה לייצג את ישראל במעמד שכזה?

"דווקא במקומות כאלה ההערצה לארץ כל כך גדולה ואני כל כך שמחה וגאה שאני מסתובבת עם סרט שרשום עליו ישראל. אני מקבלת המון תמיכה וחיזוקים מהארץ זה כל כך מרגש ואני חד משמעית אומרת שאין לי ארץ אחרת. אני גאה לייצג את המדינה שלי בכל רגע ובכל שנייה מחדש".

על משפט הניצחון במקרה שתזכה היא עדיין לא חשבה, אבל בדבר אחד היא בטוחה. "נראה לי שאני רק ארצה ללכת למקום שאין בו אנשים ולצרוח הכי חזק שאני אוכל". 

 צילום: אלבום פרטי

החברה מפרגנת

אסתי קוזלובסקי (24) מעפולה, חברתה הטובה של רזניקוב, סיפרה גם היא על ההתרגשות הגדולה לקראת התחרות. "הייתי אמורה לטוס לתחרות אבל בסוף זה לא הסתדר בגלל הלימודים שלי. אבל אני בהחלט אצפה בתחרות מ-2 בלילה עד 5 בבוקר. כבר שריינתי חופש למחרת". אמרה קוזלובסקי והוסיפה, "זה הכי מרגש בעולם. כולנו גאים בה, תומכים בה ודואגים לה".

כזכור, קוזלובסקי היא זאת שרשמה את רזניקוב לתחרות מלכת היופי, למרות שזו בכלל לא רצתה. האם דמיינה בתחילת הדרך שהמסע הזה יגיע עד לתחרות מיס יוניברס? "לפעמים אני תופסת את עצמי ואומרת 'יואו, איך הכל התגלגל'. אני וניקול צוחקות על זה, אבל ככה דברים מתחילים".

מה ניקול מספרת לך?

"למרות שלחוץ לה שם היא מוצאת זמן לדבר איתי. אנחנו מדברות כמעט כל יום. היא מתרגשת מאוד. מרגישה שיש לה אחריות גדולה לייצג את המדינה והיא עושה את זה בכבוד. הימים הראשונים היו לה קצת קשים. לקח לה זמן להתאקלם, אבל עכשיו היא ממש נהנית, מצאה חברות ואפילו משפרת את האנגלית. אנחנו מחכים לה שתחזור כי קצת משעמם פה בלעדיה".

מה הסיכויים שלה לנצח?

"לי יש הרגשה מאוד טובה. בעזרת השם נביא את הכתר העולמי והכל יהיה בסדר".

חלילה ולא תזכה, תהיה אכזבה מסוימת?

"בכלל לא. מבחינתנו עצם העובדה שהיא שם, היא כבר ניצחה וזו רק ההתחלה לכל. זה מה שאני אומרת לה תמיד, 'תיהני מהמסע שמתחיל'".

מתרגשים בטירוף

הוריה של ניקול, ויקטוריה ויבגני רזניקוב, מתכוונים לטוס לתאילנד כדי לראות את בתם מקרוב בתחרות. "אנחנו מקווים שנוכל לראות אותה לפני התחרות לפחות לכמה דקות כי בעיקרון אסור להיפגש עם המתמודדות. הם בבידוד מאז שנסעו לשם", אמרה האם ויקטוריה, "חשוב לנו שהיא תדע שאנחנו לידה באולם ומחזיקים לה אצבעות. אנחנו מקווים שהיא תזכה בתחרות כי אנחנו חושבים שמגיעה לה. גם אם היא לא תזכה את הפרס שלה היא כבר קיבלה, כל התקופה הזו היא חוויה בלתי נשכחת. מבחינתנו היא מלכה בכל מקרה, אבל כמובן שאנחנו רוצים שהיא תביא את הכתר לישראל. עכשיו משעה לשעה אנחנו מתרגשים יותר ויותר".

מצליחים לישון בלילה?

"מאז שניקול נרשמה לתחרות והיא הוזמנה לאודישן הראשון אני לא ישנה. שנה אני לא ישנה. יבגני גם לפעמים לא מצליח להירדם. מי שחושב שזה פשוט, אז זה לא פשוט בכלל. כאמא אני מאחלת לה רק טוב ושתיהנה. אני מאוד רוצה שהיא תזכה, אבל מבחינתנו היא כבר זכתה".

מה ניקול מספרת לכם מאז שנחתה בתאילנד?

"היום הראשון היה מאוד קשה, אבל היא מספרת לנו שהיה מלא חוויות. היא מצאה מלא חברות, היא נהנית שם וזה מאוד חשוב לי. האוכל קצת בעייתי, אבל היא לא מפונקת. אני רוצה להודות גם לחב"ד שעזרו לה בחנוכה. הרב הראשי של בנגקוק עזב בסוף היום הכל ונסע עד אליה במטרה להביא לה חנוכייה ונרות כדי שתוכל להדליק נר ראשון".