במסגרת היערכות הרשות לתרחיש רעידת אדמה, עיריית נוף הגליל ביצעה לאחרונה סקר מקיף בכל מוסדות החינוך בעיר במסגרתו נבדקה עמידותם של המבנים ברעידות אדמה. בהתאם לממצאי הסקר הוכנה תוכנית רב שנתית לחיזוק מבנים שהוקמו לפני 1980, אז נכנס החוק לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה ובהתאם גויס תקציב מיוחד לביצוע הפרויקט באופן הדרגתי.

העבודות בבית ספר כרמל (צילום: עיריית נוף הגליל)

המבנה הראשון שנכנס לביצוע הפרויקט הוא בית הספר 'כרמל' והשבוע כבר החלו עבודות לחיזוק המבנה הישן לצורך הבטחת עמידותו בפני רעידת אדמה. יצוין כי עיריית נוף הגליל היא בין הרשויות הבודדות שיזמה עריכת סקר בכל מוסדות החינוך והחלה ביישומו הלכה למעשה.

"מדובר בפרויקט יקר אשר עלותו נאמדת במיליוני שקלים ועל פי רוב לא נמצא בראש סדר העדיפויות של הרשות המקומית על רקע הצורך היומיומי במענה לצרכים שוטפים שבשגרה", אמר גורם בכיר בעירייה וציין כי עצם העובדה שהעירייה משקיעה תקציבים גדולים בהיערכות פיזית לרעידות אדמה אף על פי שבמפת הסיכונים היא איננה ממוקמת במוקד הרעש אם וכאשר יתרחש, מעידה על ההתייחסות הרצינית שלה לנושא.

מהנדסת העיר סבטלנה גרמן מסרה כי העבודות לחיזוק המבנה יימשכו אל תוך שנת הלימודים ולכן, כדי למנוע לימודים באתר בנייה, יתבצע מעבר זמני של בית הספר למבנה חטיבת הביניים של תיכון אורט 'שרת'. גם תיכון זה יעבור שיפוץ מקיף וישמש לטובת אכלוס זמני של תלמידי בתי הספר שבהם יתבצע חיזוק המבנה לרעידות אדמה בהתאם לתוכנית רב־שנתית.