משרד השיכון פרסם ביום שלישי השבוע את ההגרלה הראשונה של מחיר למשתכן בנצרת עילית: 98 יחידות דיור מוזלות ברחוב רימון.

מכבש הלחצים שהפעיל ראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט, להאיץ את קידום תכניות הבנייה למגורים לשלב ביצוע, בדגש על פתרונות דיור ברי השגה לזוגות צעירים מקרב בני העיר, נושא כעת פרי. "זאת רק הסנונית הראשונה", אמר פלוט, "אחריה, לקראת הקיץ, תצא הגרלה נוספת של 198 יחידות דיור במצפור ברק וברחוב יזרעאל ובקנה עוד שני פרויקטים גדולים שנמצאים בישורת אחרונה לקראת יציאה למכרז".

באזור היפה בעיר | צילום: שרון צור

מהעירייה נמסר כי הפרויקטים יוצאים לדרך בצורה מבוקרת ובקפידה. "היצע הבנייה לתושבי העיר יהיה לא רק במחירים אטרקטיביים, אלא גם באזורים היפים ביותר בעיר", אמר פלוט וציין כי עתודת היצע הדיור כוללת מאות יחידות דיור בטווח המיידי כאשר 50 אחוז מתוכן מיועדות לבני העיר בלבד. "אנחנו עושים את המקסימום כדי לקדם בנייה של שכונות חדשות לשלב ביצוע, שנת 2019 תביא את הבשורה בתחום זה ונראה את הטרקטורים עולים לשטח".

יצוין כי בנצרת עילית יתבצעו שתי הגרלות: הגרלה ראשונה תכלול מחצית מהבתים ותהיה פתוחה לתושבי נצרת עילית בלבד. ההגרלה השנייה תכלול את המחצית השנייה של הבתים ותהיה פתוחה לכלל האזרחים, אך גם תושבי נצרת עילית יוכלו להשתתף בה, כך שסיכויי הזכייה של בני העיר גבוהים באופן משמעותי.

על פי נוהלי משרד השיכון, ב'מחיר למשתכן' זכאים תושבים שאין בבעלותם דירה בשש השנים האחרונות, ובתקופה זו גם לא התגוררו בשכירות שחל עליה חוק הגנת הדייר (דמי מפתח).

עיריית נצרת עילית פנתה השבוע אל תושבי העיר וביקשה למהר ולהירשם להגרלה באמצעות האתר של משרד השיכון. “הגיע הזמן, אנחנו מחכים לזה כבר הרבה זמן, בכל הערים מסביב זה קרה וטוב שהגיע גם אלינו. נקווה שרוב הזוכים יהיו תושבי העיר", אמר השבוע אליחי כהן, תושב העיר.