בני משפחה מנצרת עילית שלחו מכתב אזהרה לפני תביעה לשכן, שבו הם דורשים ממנו להסיר את הפרחים ששתל בגינה שגורמים להם לטענתם לאלרגיה קשה.

האם נעדרת לטענתה מעבודתה  (צילום להמחשה: ShutterStock)

בוקר אחד התעוררו האם והבת להתקף של אלרגיה קשה, כשהן סובלות מעיטושים בלתי פוסקים, מאדמומיות ומגירויים בעיניים. “התעוררנו אני והבת שלי ולא הבנו מה קורה לנו כי לא מדובר באביב שיש קצת פריחה אלא בחורף. ניגשנו מיד לרופא כי המצב היה חמור", מספרת אם המשפחה. בבדיקת הרופא נאמר לשתיים כי מדובר באלרגיה וכי הן צריכות למצוא את המקור לאלרגיה ולבדוק אם פרח מסביב לבית פרח חדש.

בני המשפחה החלו לחפש מסביב לבית וגילו כי השכן הצמוד אליהם שתל כמה פרחים חדשים בחצר ביתו, וככל הנראה מדובר בגורם לאלרגיה.

הם פנו אל השכן וביקשו ממנו להסיר את הפרחים מאחר שהם גורמים לאלרגיה קשה, ואף הציגו לו מסמך מהרופא שמעיד כי הן לקו באלרגיה. אולם לטענת בני המשפחה, השכן סירב לכך בכל תוקף. "הוא טען כי השקיע כסף רב בכל הפרחים והשתילים והוא לא מוכן להוריד אותם מאחר שאין הוכחה כי זה מה שגורם לנו לאלרגיה ואולי זה משהו אחר בסביבה", ציינו.

בני המשפחה נאלצו לפנות לעורך דין שיוצא מכתב אזהרה לפני תביעה לשכן הסרבן. במכתב שנשלח נטען כי מאז שהפרחים החדשים נשתלו האם והבת סובלו מאלרגיה קשה המונעת מהאם לתפקד והיא אינה מסוגלת ללכת לעבודתה, והילדה נאלצה להיעדר מבית הספר בשל תסמיני האלרגיה. עוד נכתב כי השכן מתבקש להסיר מיד את הפרחים, ולא - הם יאלצו לפנות להוצאת צו מבית משפט.

“מדובר פה בסכנה ממשית לאם ולבת. אין ספק שלפני שתילת הפרחים הן לא סבלו מאלרגיה בתקופה כזו של השנה, לכן לא נותרה בידינו ברירה, אלא לפנות בדרכים חוקיות לשכן ולבקשו להסיר את המפגע באופן מיידי", מסר עורך דינן של השתיים.

תגובת השכן: "השקעתי המון כסף גם בגנן וגם בפרחים ואין הוכחה שמדובר בפרחים המסוימים האלה שגורמים לזה. אולי זה משהו אחר בסביבה, שיפנו לאן שירצו".