הפקח ניקולאי מלנדוביץ הביא למעצרם של שלושה צעירים ששדדו ניצולת שואה. האירוע התחיל כאשר תושב נצרת עילית, בן 21, הגיע עם עוד שני שותפים לדירתה של קשישה כבת 85, ניצולת שואה.

. אילוסטרציה: shutterstock

השלושה נקשו בדלת הבית וכאשר פתחה להם האישה את הדלת ביקשו ממנה מים כי הם ״צמאים״. כשהלכה האשה למטבח להביא להם מים ניצלו הצעירים את ההזדמנות, נכנסו לדירה וגנבו את התיק שלה, שהיה מונח על כורסה בסלון. בתיק היו 4,000 שקלים, ארנק, כרטיס אשראי ותעודות שונות, כולל תעודת ניצולת שואה ותעודת אזרח ותיק.

הצעירים לקחו את הרכוש ויצאו בריצה מהבית. אחד מהם - הנאשם בן ה־21 - הוציא מהתיק את הכסף ואת כרטיס האשראי וזרק את שאר הפריטים לבור ביוב עם מכסה אבן.

בהמשך היום, סמוך לשעה 23:25, הגיע הנאשם יחד עם שני שותפיו לסניף של בנק הפועלים ברחוב חרוד בעיר. הוא ניסה למשוך כסף ממכשיר הכספומט של הבנק באמצעות כרטיס האשראי, אך ללא הצלחה. 

עם הידיעה על האירוע פתחה משטרת נצרת עילית בחקירה מקיפה. מעצרו של הנאשם התאפשר תודות לערנותו של פקח העירייה ניקולאי מלנדוביץ, שבמהלך סיור שגרתי הבחין בנאשם בסמוך לכספומט. הצעיר התנהג בצורה חשודה - הסתיר את פניו בקפוצ'ון ובכובע בזמן שניסה להוציא כסף מהכספומט. מלנדוביץ הזעיק את משטרת נצרת עילית, ולמקום הגיעה ניידת של השיטור העירוני ובה השוטרת רס״ל שקד חידו והפקח יבגני קובץ.

השניים עצרו ביחד עם מלנדוביץ את הנאשם, שניסה להעלים את כרטיס האשראי. בדיקה של חוקרי משטרת נצרת עילית העלתה כי כרטיס האשראי שנמצא ברשות הנאשם שייך לניצולת השואה. נפתחה חקירה שבמהלכה שחזר החשוד את המעשה והוביל את השוטרים לבור הביוב שבו הושלך תיקה של ניצולת השואה.

ב־6 בפברואר הוגש בבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד הצעיר בעבירות גניבה, התפרצות למגורים, הונאה בכרטיס חיוב וגניבת כרטיס אשראי.

מהמשטרה נמסר: "אנו שמחים שהצלחנו להשיב לאשה את מרב הכסף שנחסך על ידה ואת שאר הפריטים, ומבקשים להודות לפקח ניקולאי מלנדוביץ על הערנות שגילה, שבזכותה הצלחנו לשים ידנו על הנאשם. הנאשם שוהה במעצר ושני חבריו שוחררו בסיום חקירתם. שוטרי תחנת נצרת עילית ימשיכו במאבקם נגד עברייני רכוש ויפעלו במגוון דרכים, במישור הסמוי ובמישור הגלוי, כדי לתפוס את אותם עבריינים ולהביאם לדין".